Kurumlar için Mail

Dijital imza

DKIM (Domain Keys Identified Mail) — alan adına bağlı dijital imza kullanılarak, e-posta göndereninin sahte olmadığını gösteren teknolojidir. İmzanın varlığı, e-postanın belirtilen adresten gönderildiğinin göstergesidir.

Dijital imza sayesinde e-postanın gerçekliğinden emin olursunuz ve spame karşı önlem almış olursunuz. E-postalar, dijital imzayı, gönderenin e-posta sunucusundan alır. Gönderen kişi, e-posta sunucusunun yöneticisi değilse kendisi dijital imzayı ekleyemez.

DKIM teknolojilerinin kullanımı, e-posta sunucularında belli değişiklikleri gerektirir. Dijital imzanın doğru görüntülenmesi için hem gönderen hem alıcı tarafından DKIM teknolojinin desteklenmesi gerekmektedir.

Alanınız Yandex'e devredildiyse, tüm e-postalar otomatik olarak dijital imza ile imzalanır. Alanın yanında olan simgesi buna işaret eder. Alan Yandex'e devredilmediyse DKIM onayı garantili değildir, işlemi manuel olarak yapmanız gerekebilir.

Kurumlar için Mail servisinde DKIM manuel olarak nasıl etkinleştirilir

Sunucunuzun DNS'ine özel TXT kayıdı ekleyin. Kaydı almak için alan sayfasına gidin ve “Dijital imza DKIM” bölümünün sağ sütununda Kayıt içeriğini göster bağlantısına tıklayın.

DKIM etkinleştirme süreci 24 saat içinde tamamlanır, ardından tüm e-postalar otomatik olarak dijital imza ile imzalanır.