Kurumlar için Mail

Başka bir sunucudan e-posta hesabı taşıma

Alan adınızı Yandex.Mail'e bağlayın ve alan adınızda bulunan kullanıcı adlarıyla e-posta hesapları oluşturun.

Mail hesabı oluşturduktan sonra MX kayıtlarını yapılandırmanız veya alan adınızı Yandex'e atamanız gereklidir.

O andan itibaren alan adınızdaki adrese gönderilen tüm e-postalar Yandex.Mail'e gelecektir. E-posta hesaplarının içeriğini eski sunucudan taşımak için alan adı sayfasında "İçe aktarım sayfasına git" bağlantısını açın.

"Başka bir sunucudan e-posta hesabı aktar" sayfasında aşağıdaki parametreler otomatik olarak belirlenecektir: kaynak sunucunun adı ve protokol; hesapların içeriği bu protokole göre taşınacaktır. Diğer parametreleri belirtmek için “başka bir sunucudan içeri aktar” bağlantısına tıklayın.

Not. 

E-posta hesaplarını taşımayı planladığınız posta sunucusu IMAP protokolünü destekliyorsa özellikle onu belirtmenizi öneriyoruz. Bu durumda e-posta hesabınızdaki tüm klasörlerin içeriği Yandex.Mail'e taşınacaktır. POP protokolü yalnızca "Gelen E-postalar" klasörünün taşınmasını destekler.

Beş hesaba kadar taşımak istiyorsanız, kullanıcı adlarını ve şifrelerini belirtin. Ardından “Taşımaya başla” butonuna tıklayın.

Çok sayıda hesap taşımak istediğinizde (1000 hesaba kadar), boşluklar veya sekme karakteri ile ayrılmış olarak her satırda bir kullanıcı adı ve şifre bulunacak şekilde metin dosyasını oluşturun. Boşlukları içeren şifre tırnak içine alınmalı (" sembolü). Ardından “Dosyayı yükle ve aktarımı başlat” butonuna tıklayın.

Not. Listeye postaların taşındığı Yandex sunucularındaki e-posta hesaplarının adreslerini de girebilirsiniz. Bu işlem, kaynak e-posta hesaplarının kullanıcı adlarının özel olması (örneğin: kendine özgü kullanıcı adı ve alan adı kombinasyonu bulunması, alanadi.tld+kullanıcıadı gibi) ve Yandex sunucusundaki e-posta adresinin kaynaktan ayrılması halinde faydalıdır. Bu tür adresler “varsayılan_kullanıcı_adıvarsayılan_şifreYandex'te_kullanıcı_adıYandex'te_şifre” şeklinde yazılmalı.

Daha sonra e-posta hesaplarının kaynak sunucudan Yandex'e taşınma işlemi hakkında bilgileri görüntüleyin. Taşıma sürecini durdurmak için “İçe aktarımı durdur” butonuna tıklayın.

Not. E-posta hesaplarının taşınma hızı, hesapların büyüklüğüne ve kaynak sunucunun çalışma hızına bağlıdır. Çok sayıda e-posta içeren hesapların taşınması birkaç saat ile bir gün arasında sürmektedir.

E-posta taşıma işlemi tamamlandıktan sonra "Başka bir sunucudan e-posta taşı" sayfası, sunucu ve kullanıcılar hakkında bilgi girmek için tekrar erişilebilir olacaktır.

Dikkat! Alan adının MX kayıtlarındaki değişikliklerin etkili olma süresi kayıt servisine bağlı olup birkaç saat ile birkaç gün arasında sürebilir. Bu durumda, MX kayıtlarının taşınması esnasında alan adınızın adresine gelen e-postaları kaybedebilirsiniz. Bu durumu ortadan kaldırmak için hesapların taşınmasından birkaç gün sonra, aynı işlemi tekrarlamanızı öneriyoruz.