Kurumlar için Mail

Web arayüzü aracılığıyla (herhangi bir bilgisayardan)

Not. Alan adınızı Yandex'e aktardıysanız, gerekli tüm kayıtlar otomatik yapılacaktır.

Alan adınızdaki e-posta hesabına http://mail.yandex.com.tr/for/alanadiniz.com.tr adresinden (alanadiniz.com.tr, alan adınızın adresidir) erişebilirsiniz.

Bunun dışında alan adınızdaki e-posta hesabınıza mail.alanadiniz.com.tr adresinden (alanadiniz.com.tr — alan adınızın adresidir) erişilebilecek şekilde yapılandırabilirsiniz.

Bu yapılandırma için, alan adınızın e-posta alt alan adının CNAME kaydını, alan adınızın adresinizi değiştirmeden "domain.mail.yandex.net." olarak yapılandırmalısınız. Domain kısmının, kendi alan adınızın adıyla değiştirilmesine gerek yoktur. http://mail.alanadiniz.com.tr adresi yapılandırıldıktan sonra sizi http://mail.yandex.com.tr/for/alanadiniz.com.tr sayfasına yönlendirecektir.

CNAME kaydının yapılandırılabilmesi için alan adınızın kayıt servisinin, DNS kayıtlarınızı düzenleyebilmeniz için size erişim vermiş olması gereklidir. Genel web arayüzü aracılığıyla erişim sağlanmaktadır.

Şu şekilde ayarlamanız gereklidir:

  • Alt alan adı: mail

  • Kayıt türü: CNAME

  • Adres: domain.mail.yandex.net.

Örneğin bu şekilde görünebilir:

Not. domain adını alan adınızın ismiyle değiştirmenizgerekmez, bu sistem adresinin parçasıdır. Domain kısmını, bağlanılan alan adının ismiyle değiştirirseniz adres çalışmaz.
Dikkat! DNS ayarının (özellikle CNAME kaydının) uygulanma süreci, birkaç saatten birkaç güne kadar sürebileceğinden dolayı giriş formu için kısa adres hemen çalışmayabilir.