Kurumlar için Mail

Yandex.Kurumlar için Mail nedir?

Yandex.Kurumlar için Mail — ad@alanadınız.com.tr şeklinde bir adres alabilme imkanı veren ücretsiz bir servistir (ad yerine dilediğiniz ad, alan adınız yerine ise alan adınızın adresi gelecektir). Bununla beraber kullanımı kolay bir web arayüzü ve Yandex.Mail'in diğer kolaylıklarını (spam filtresi, gelen e-postalara otomatik virüs taraması, vb.) sunar.

Yandex.Kurumlar için Mail'e bağlanan tek bir alan adı ile 1000 adete kadar e-posta hesabı oluşturabilirsiniz. Kendiniz için de kullanabilir veya diğer kullanıcılara dağıtabilirsiniz. Örneğin bir kuruluşun (firma, eğitim kurumu, idari şube) sahibiyseniz kendi alan adınız ile diğer çalışanlar için e-posta adresi oluşturabilir ve onlara Yandex.Mail üzerindeki bu adresleri dağıtabilirsiniz. Artık kendi alan adınızın e-posta desteği hakkında düşünmenize gerek kalmadı.

E-posta hesaplarınıza web arayüzü aracılığıyla erişmek için http://mail.yandex.com.tr/for/alanadiniz.com.tr (alanadiniz.com.tr yerine alan adınızın adresi gelecektir) adresini kullanabilirsiniz. Ayrıca http://mail.alanadiniz.com.tr (alanadiniz.com.tr yerine alan adınızın adresi gelecektir) adresinden e-posta hesabınıza erişilebilecek şekilde yapılandırma imkanınız bulunur. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak için"Yandex.Mail'e web arayüzüyle erişim" bölümünü okuyabilirsiniz.

Bu yöntemlerin dışında posta istemcileri aracılığıyla da e-posta hesabına erişmek mümkündür. Yandex.Mail tüm standart posta protokollerini (POP3/IMAP/SMTP) destekler. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak için "Yandex.Mail'e posta istemcileriyle erişim" bölümünü okuyabilirsiniz.