Kullanıcı girişi sırasında kontrol işlemi

Numara ile giriş onayı

Hesap ayarlarında, telefon numarası ile giriş onayını etkinleştirdiyseniz, giriş yapmaya çalıştığınızda telefonuza bir SMS göndeririz veya sizi Yandex ID'nize bağlı ana numaranızdan ararız. SMS'teki kodu veya gelen numaranın son dört hanesini girin.

Telefon numarasına ile giriş onayını ayarlamak için:
  1. Telefon numaraları sayfasına gidin.
  2. Yandex'e giriş işlemini doğrulamak için bu numarayı kullan seçeneğini etkinleştirin veya devre dışı bırakın.
  3. İşlemi onaylayın; ana numaranıza gönderilecek kodu girin ve Onayla butonuna tıklayın.

Ana numara şu anda kullanılamıyorsa, Destek Ekibi'ne yazın veya erişimi kendiniz yenilemeyi deneyin.

Başka bir cihazdan oturum açıyorsunuz

Yeni veya başka birine ait bir cihazdan giriş yapıyorsanız, Yandex giriş denemesini kuşkulu olarak algılayabilir. Yandex ID'nize bağlı ana numaraya bir SMS göndereceğiz veya sizi arayacağız. SMS'teki kodu veya gelen numaranın son dört hanesini girin.

Ana numara şu anda kullanılamıyorsa, Destek Ekibi'ne yazın veya erişimi kendiniz yenilemeyi deneyin.

Her zamankinden farklı bir konumdan giriş yapıyorsunuz

Her zamankinden farklı bir konumdan kullanıcı girişi yaptığınızda veya eylemlerinizin robot eylemlerine benzediği durumlarda kullanıcı girişi teşebbüsünüz Yandex tarafından kuşkulu olarak algılanabilir. Size bir güvenlik resmi (captcha) göstereceğiz ve bu resimdeki simgeleri veya hesabınızla ilişkili iletişim bilgilerinizi (telefon numaranız veya yedek e-posta adresiniz) girmenizi talep edeceğiz. Hesaba bağladığınız e-posta adresinizi veya telefon numaranızı bilmeyen saldırgan böylelikle hesabınıza giremeyecek. Hesabınıza yapılan bir girme girişimi Yandex tarafından kuşkulu olarak algılandığında size otomatik bildirim gönderilir.

Güvenlik kontrolünü geçmek için, doğrulama kodlarını almanıza gerek yoktur; sadece gizlenmiş telefon numarasını veya e-posta adresini doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz veya Devam butonuna tıklamanız yeterlidir.

Doğrulanmış Yedek posta adresiniz varsa bunu girebilirsiniz. E-posta adresini kontrol etmek için Farklı yöntemle onayla butonuna tıklayın.

Görüntülenen formda gizlenmiş iletişim bilgilerinizi doğru giremez veya hesabınıza erişimi geri kazanamazsanız lütfen Destek Ekibi'ne başvurun.