İş ortağı programı

Her gün 500 binden fazla kişi aramalarını Yandex.Görsel servisinin ana sayfasıyla başlar. Bu kullanıcıların büyük bir kısmı sadece resim değil, ilham kaynağı ve güzellik arıyorlar. Bu kullanıcılar için her gün benzersiz bir fotoğraf seçiyor ve Yandex.Görsel servisinin ana sayfasında yayınlıyoruz.

  İş ortakları için teklif

  Fotohosting servisiniz iş ortağı için koşullara uygunsa sizin için ortaklık sunmaya hazırız. Fotohosting servisinizden seçtiğimiz ve Yandex.Görsel ana sayfasında yayınladığımız her görsel için ödeme alacaksınız. Lisans ücreti konusunda bireysel olarak görüşülür.

  Ortaklar için bonuslar

  • Sitenizdeki görsel, Yandex.Görsel servisinin ana sayfasını süsleyebilir.

  • Seçilen görselin açıklamasında kaynağınıza yönlendiren bağlantı yayınlanacaktır.
  • Kullanıcının indirdiği her görsel üzerinde “Yandex ve <kaynak adı>. <Fotoğraf sahibinin adı>” formatında telif hakkı yerleştirilecektir.

  • “Hakkında” bölümünde sizi ortaklarımızdan biri olarak belirtip, logonuzu ve sitenize yönlendiren bağlantıyı yayınlarız.

  Aranan ortaklık koşulları

  Çok sayıda kaliteli fotoğraf ve görsel tabanını barındıran her site Yandex.Görsel servisinin ortağı olabilir. Bunun için aşağıdaki koşullar yerine getirilmelidir:

  1. Sitedeki veritabanı en az 100.000 görselden oluşmalıdır.
  2. Görsellerin çözünürlüğü yüksek olmalıdır (yükseklikte en az 1920 piksel ve genişlikte en az 2500 piksel).
  3. Görsel kaliteli ve profesyonel içeriğe sahip olmalıdır. Görsellerde telif hakları ve filigran olmamalıdır.
  4. Fotoğraflar ve resimler geniş bir konu yelpazesine (doğa, hayvanlar, mimarlık, soyutlama, oto, şehir peyzajları, 3D, makro vs.) sahip olmalıdır.
  5. Görseller, ZIP arşivi olarak aşağıdaki verilerle birlikte dışa aktarılmalıdır:
   • Büyük boyutlu fotoğraf veya ona yönlendiren bağlantı.
   • Fotoğrafın adı ve açıklaması (yaklaşık 100 karakter).
   • Görsel sahibinin açıklaması (yer, zaman ve konu hakkında 2-3 cümle).
  6. Yandex'e, sitede fotoğraf seçme imkanı sağlanmalıdır.
  7. Görsel barındırma servisi veya görsel stoğu tarafından zorunlu hukuki risk sigortası yaptırılmalıdır.

  Görsel barındırma servisi (veya görsel stoğu), serviste bulunan fotoğrafların, ticari amaç gütmeyen kullanımı için Yandex'i aşağıdaki haklarla lisanslama imkanını, hukuki olarak doğrulamalıdır:

  1. Görselleri görüntüleyerek, kopyalayarak, yayarak ve kamuoyuna sunarak; onları Yandex'in tüm sitelerinde ve sosyal ağlarda tüm ülkelerde kullanma hakkı
  2. Boyutlarını değiştirerek fotoğrafları işleme hakkı
  3. Görselin Yandex.Görsel servisinde yayınlandıktan sonra 24 saat içinde (her bölgede yerel saate göre) kamuoyuna kopyalama ve ticaret amaçlı olmayan kişisel kullanım için karşılıksız alt lisans verme hakkı

  Görsel seçme ve görüntüleme kuralları

  Fotoğraflar, içlerindeki grafik öğeleri, gradyanlar, dokular, renkler, kontrast ve diğer özelliklerin analizine göre otomatik olarak seçilir.

  Moderatörlerimiz, Yandex kullanıcılarının ilgisini çekebilecek, güzel ve alışılmamış fotoğrafları aradıkları için tüm görseller manuel olarak seçilir.

  Tüm iş ortaklarının görselleri eşit oranlarda görüntülenir.

  Not. Ücretsiz deneme süresi boyunca siteniz için istisna yapılabilir; bu süreç içinde, kaynağınızla iş birliğinin etkililiğini daha çabuk ölçebilmek için görsellerinizi daha sık göstermeye hazırız.

  Nasıl iş ortağı olabilirim?

  Siteniz hakkında bilgi içeren başvurunuzu partner@images.yandex.ru adresine gönderin. Gerekli olan tüm bilgileri tarafınıza gönderip sonraki adımlar hakkında sizi bilgilendiririz.