Ortaklık programı

Her gün 500 binden fazla kişi Yandex.Görsel servisinin ana sayfasında arama yapmaya başlar. Bu kullanıcıların büyük bir kısmı sadece resim değil, ilham kaynağı ve güzellik arıyorlar. Bu kullanıcılar için her gün benzersiz bir fotoğraf seçiyor ve Yandex.Görsel servisinin ana sayfasında yayınlıyoruz.

  Ortaklar için teklif

  Görsel barındırma siteniz aranan ortaklık koşullarına uyuyorsa size test modunda bir işbirliği teklif edilir (100 güne kadar). Bu süre için görsel barındırma sitesi, Yandex'e görselleri herhangi bir medyada ücretsiz olarak kullanmak üzere bir lisans, ayrıca kullanıcılara duvar kağıdı formatında olan görselleri ücretsiz sunma hakkı verir (alt lisans). Yandex, sağlanan görselleri seçici olarak Yandex.Görsel servisinin ana sayfasında yayınlar ve görsel barındırma servisinde yer alan görsellerin hangi tür (fotoğraflar, vektörel grafikler, resimler) ve konudakilerin (doğa, hayvanlar, soyutlamalar vs.) kullanıcılar için daha popüler olduğunu tespit eder.

  Test süresinin sonuçlarına göre işbirliğini sürdürme konusunda karar verilir. Bunun sonrasında görsel stoğunuzdan veya görsel barındırma servisinizden seçtiğimiz her görselin karşılığını alırsınız. Lisans ücreti konusunda bireysel olarak görüşülür.

  Ortaklar için bonuslar

  • Sitenizdeki görsel, Yandex.Görsel servisinin ana sayfasını süsleyebilir.

  • Seçilen görselin açıklamasında kaynağınıza yönlendiren bağlantı yayınlanacaktır.
  • Kullanıcının indirdiği her görsel üzerinde “Yandex ve <kaynak adı>. <Fotoğraf sahibinin adı>” formatında telif hakkı yerleştirilecektir.

  • “Hakkında” bölümünde sizi ortaklarımızdan biri olarak belirtip, logonuzu ve sitenize yönlendiren bağlantıyı yayınlarız.

  Aranan ortaklık koşulları

  Çok sayıda kaliteli fotoğraf ve görsel tabanını barındıran her site Yandex.Görsel servisinin ortağı olabilir. Bunun için aşağıdaki koşullar yerine getirilmelidir:

  1. Sitedeki veritabanı en az 100.000 görselden oluşmalıdır.
  2. Görsellerin çözünürlüğü yüksek olmalıdır (yükseklikte en az 1920 piksel ve genişlikte en az 2500 piksel).
  3. Görsel kaliteli ve profesyonel içeriğe sahip olmalıdır. Görsellerde telif hakları ve filigran olmamalıdır.
  4. Fotoğraflar ve resimler geniş bir konu yelpazesine (doğa, hayvanlar, mimarlık, soyutlama, oto, şehir peyzajları, 3D, makro vs.) sahip olmalıdır.
  5. Görseller, ZIP arşivi olarak aşağıdaki verilerle birlikte dışa aktarılır:
   • Büyük boyutlu fotoğraf veya ona yönlendiren bağlantı.
   • Fotoğrafın adı ve açıklaması (yaklaşık 100 karakter).
   • Görsel sahibinin açıklaması (yer, zaman ve konu hakkında 2-3 cümle).
  6. Yandex'e, sitede fotoğraf seçme imkanı sağlanmalıdır.
  7. Görsel barındırma servisi veya görsel stoğu tarafından zorunlu hukuki risk sigortası yaptırılmalıdır.

  Görsel barındırma servisi (veya görsel stoğu), serviste bulunan fotoğrafların, ticari amaç gütmeyen kullanımı için Yandex'i aşağıdaki haklarla lisanslama imkanını, hukuki olarak doğrulamalıdır:

  1. Görselleri görüntüleyerek, kopyalayarak, yayarak ve kamuoyuna sunarak; onları Yandex'in tüm sitelerinde ve sosyal ağlarda tüm ülkelerde kullanma hakkı
  2. Boyutlarını değiştirerek fotoğrafları işleme hakkı
  3. Görselin Yandex.Görsel servisinde yayınlandıktan sonra 24 saat içinde (her bölgede yerel saate göre) kamuoyuna kopyalama ve ticaret amaçlı olmayan kişisel kullanım için karşılıksız alt lisans verme hakkı

  Görsel seçme ve görüntüleme kuralları

  Fotoğraflar, içlerindeki grafik öğeleri, gradyanlar, dokular, renkler, kontrast ve diğer özelliklerin analizine göre otomatik olarak seçilir.

  Moderatörlerimiz, Yandex kullanıcıları için ilginç olacak güzel ve alışılmamış fotoğrafları arıyorlar, dolayısıyla tüm görseller manuel olarak seçilir.

  Tüm ortakların görselleri eşit oranlarda görüntülenir.

  Not. Ücretsiz deneme süresi boyunca siteniz için istisna yapılabilir; bu süreç içinde, kaynağınızla işbirliğin etkinliğini daha çabuk değerlendirmek için görsellerinizi daha sık göstermeye hazırız.

  Nasıl ortak olunur

  Siteniz ile ilgili bilgi içeren başvuruyu partner@images.yandex.ru adresine gönderin. Gerekli olan tüm bilgileri size gönderirir ve sonraki adımları bildiririz.