Ana sayfa

Yandex.Görsel servisinin ana sayfasında her gün sizin için farklı konuda güzel fotoğraflar yayınlıyoruz. Beğendiğiniz resmi dosya olarak kaydedebilir ve bilgisayarınızda, tabletinizde veya akıllı telefonunuzda ekran görseli olarak ayarlayabilirsiniz.

Günün fotoğrafı nasıl seçilir?

Kullanıcılarımızın tercihlerinden hareketle iş ortaklarımızın sağladığı fotoğraflardan 200.000'den fazla görsele sahip bir koleksiyon oluşturduk.

Bu koleksiyondaki en iyi fotoğraflar, içlerindeki grafik öğeleri, gradyanlar, dokular, renkler, kontrast ve diğer özelliklerin analizine göre otomatik olarak seçilir. Derin tepkisel ağ prensiplerine dayalı olan bu otomatik görsel seçim programı kendi kendine öğrenme ve insan katılımına gerek kalmadan en iyi görselleri seçip sınıflandırma yeteneğine sahiptir.

Bundan sonraki aşamada program tarafından seçilen fotoğraflar insanlar tarafından tek tek incelenir. Bu ek kontrol işleminin amacı seçilen fotoğraflar arasında kişilerin portrelerinin ve erotik görsellerin olmamasını temin etmektir. Ayrıca popüler çekim konuları ve tarzlarında gerekli dengeyi sağlamak da amaçlanmıştır.

Görsel ve sahibi ile ilgili daha fazla bilgi edinin

Her görselin bir açıklaması vardır; görsel ve sahibi ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için görsel adını içeren bağlantıya tıklayın.

Görsel sahibinin sayfasına geçip diğer görselleri görmek için görsel açıklamasının bulunduğu blokta adın bulunduğu bağlantıya veya hesap resmine tıklayın.

Görseli arkaplan resmi olarak ayarlayın
  1. İndir butonuna tıklayın (Masaüstü için duvar kağıdı indir); yeni sayfada bilgisayarınızın ekran çözünürlüğüne göre uygun boyutta bir görsel açılacaktır.
  2. Bu görsel için özel menüyü açın ve görseli bilgisayarınızda kaydetmek için Resmi farklı kaydet öğesini seçin.
  3. Kaydedilmiş dosyayı içeren klasöre geçip dosyaya farenin sağ tuşuyla tıklayın ve Masaüstü arkaplanı olarak ayarla öğesini seçin; görsel bilgisayarınızın masaüstünde arkaplan görseli olarak ayarlanacaktır.

Ekranın sol alt köşesinde, bir sonraki görselin yayınlanmasına kalan süreyi gösteren saatin simgesi bulunuyor. Bu özellik, mevcut görseli en iyi kalitede zamanında indirebilmeniz için yapılmıştır.

Not. Yandex.Görsel servisinin ana sayfasından ancak şu anki resim indirilebilir. Fotoğraf yenilendikten sonra, daha önceki görseller sadece görüntülemek için açılabilir.
Daha önceki görselleri görüntüleyin

Daha önceki görselleri görüntülemek için ve butonlarını kullanın.

Konuya göre diğer görselleri görüntüleyin

Her görsel için bir konu belirlendi; adını sayfanın sağ alt köşesinde görebilirsiniz.

Bu konuya göre diğer görsel örneklerini görüntülemek için fare imlecini konuyu içeren butona getirin.

Aynı konu için Yandex.Görsel'de arama sonuçlarına geçmek için konuyu içeren butona veya parametreleri gösteren bloktaki resme tıklayın.

Görselleri paylaşın

Görseli arkadaşlarınızla paylaşmak için istediğiniz sosyal ağın simgesine tıklayın.