Tarayıcının Yandex Elements ile eşitlenmesi

Eşitleme, tarayıcınızın genel ayarlarını özel Yandex sunucusunda kaydeder.Görsel favoriler, tarayıcı favorileri, ziyaret geçmişi, otomatik doldurma formları ve şifreler kaydedilir.

Eşitleme, ayarlarınızın güvenli saklanmasını sağlar. Bilgisayarınız bozulsa bile tarayıcınızın ayarları güvende kalır.

Eşitleme, Yandex Elements içeren tarayıcının farklı bilgisayarlarda kullanımını kolaylaştırır. Tarayıcınızın alıştığınız ayarlarını görmek için herhangi bir bilgisayarda eşitlemeyi etkinleştirin.

 1. Etkinleştirme
 2. Ayarlar ve kapatma
 3. Eşitleme güvenliği hakkında

Etkinleştirme

Eşitlemeyi etkinleştirdiğinizde Yandex'te kullandığınız hesap adınızı ve şifrenizi girmeniz gerekir. Yandex'te hâlâ kayıtlı değilseniz bunu kayıt sayfasında veya eşitleme ilk başlatıldığında yapabilirsiniz.

Eşitlemeyi etkinleştirmek için aşağıda belirtilen işlemleri yapın:

 1. Yeni sekme açın: sekmeler panelinde butonuna tıklayın (açılan sekmelerin sağında) veya Ctrl + T (Windows) ya da + T (Мас OS) klavye kısayollarını kullanın.
 2. Pencerenin alt sağ köşesinde Eşitlemeyi aç butonuna tıklayın.
 3. Açılan Eşitleme penceresinde Yandex'te kullandığınız hesap adınızı ve şifrenizi girin.

  Yandex'te hâlâ kayıtlı değilseniz, aynı pencerede Hesap aç bağlantısına tıklayın ve sonraki adımları izleyin.

 4. Verilerinizi girdikten sonra tarayıcı, eşitlenecek ayarları seçebileceğiniz pencereyi açar.

Ayarlar ve kapatma

Tarayıcı ile çalıştığınızda her an eşitlenecek ayarların listesini yeniden belirtebilir, hesabınızın tüm bilgilerini eşitleme sunucusundan silebilir veya eşitlemeyi devre dışı bırakabilirsiniz.Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Yeni sekme açın: sekmeler panelinde butonuna tıklayın (açılan sekmelerin sağında) veya Ctrl + T (Windows) ya da + T (Мас OS) klavye kısayollarını kullanın.
 2. Pencerenin alt sağ köşesinde hesap adınızı gösteren butona tıklayın ve açılan pencerede eşitlenecek ayarları yeniden belirtin.

  Verileri silmek ve eşitlemeyi devre dışı bırakmak için ilgili butonları kullanın.

  Uyarı. Hesabınızın tüm bilgilerini eşitleme sunucusundan sildikten sonra bu işlem geri alınamaz.

Eşitleme güvenliği hakkında

Tüm veriler Yandex sunucusundaki güvenli bir kanaldan aktarılır. Aynı zamanda şifreler sadece kodlanmış, güvenli bir şekilde gönderilir.Sunucuda bulunan verilerinize erişim, Yandex'in diğer servislerinde olduğu gibi aynı bir kimlik doğrulaması sistemi ile korunmaktadır.