Dosya değişiklik geçmişi

Yandex.Disk, dosya değişiklik geçmişini 1 Mayıs 2018'den itibaren saklamaktadır. Bir dosyadan yanlışlıkla önemli bir bilgiyi sildiyseniz, bu doyanın önceki sürümüne geri dönebilir ve bilgileri geri yükleyebilirsiniz.

Önceki dosya sürümleri Yandex.Disk'inizde yer kaplamaz.

Disk Pro aboneliğiniz varsa son 90 güne ait düzenleme geçmişine erişebilirsiniz. Disk Pro aboneliğiniz yoksa sadece 14 günlük kayıtlara erişiminiz var.
  1. Dosya değişiklik geçmişini görüntüleme
  2. Başkalarına ait açık dosyaların sürümleri
  3. Paylaşılan klasörlerdeki dosya sürümleri

Dosya değişiklik geçmişini görüntüleme

Dosya değişiklik geçmişini açmak için:

  1. Dosyayı seçin.
  2. Soldaki panelde veya içerik menüsünde  → Değişiklik geçmişi butonuna tıklayın.

Her bir sürüm satırında dosyanın düzenleme tarih ve saati görüntülenir. Dosya birkaç kez üst üste düzenlendiğinde bu sürümler birlikte gruplanır.

Dosyanın belirli eski sürümünde hangi değişikliklerin yapıldığını öğrenmek için sürümü açın. Bundan sonra mevcut sürümü eski sürümle değiştirmek isterseniz Geri yükle'ye tıklayın ve Mevcut olanın yerine kaydet öğesini seçin. Hem eski hem de en son sürüme ihtiyacınız varsa Geri yükle'ye tıklayıp Kopya olarak kaydet öğesini seçin.

Başkalarına ait açık dosyaların sürümleri

Diğer kişilerin dosya değişiklik geçmişi görüntülenemez. Bir başkasının herkese açık dosya değişiklik geçmişini Disk'inize kaydederseniz, bu doyanın değişiklik geçmişi sıfırdan başlayacaktır.

Paylaşılan klasörlerdeki dosya sürümleri

Paylaşılan klasörlerde, o klasörün tüm katılımcıları tarafından gerçekleştirilen değişiklikler gösterilir. 14 günlük veya 90 günlük düzenleme geçmişine erişimi kullanıcının Disk Pro aboneliği olup olmadığına bağlıdır.