Dosya değişiklik geçmişi

Yandex.Disk, dosya değişiklik geçmişini 1 Mayıs 2018'den itibaren saklamaktadır. Bir dosyadan yanlışlıkla önemli bir bilgiyi sildiyseniz, bu doyanın önceki sürümüne geri dönebilir ve bilgileri geri yükleyebilirsiniz.

Önceki dosya sürümleri Yandex.Disk'inizde yer kaplamaz.

Değişiklik geçmişi, bir dosyada yapılan son değişiklikten itibaren 90 gün boyunca saklanır. Örneğin, 17 Nisan'da bir belge üzerinde düzenleme yaptıysanız, bu belgeye ait değişiklik geçmişi sürümleri 17 Ocak'tan 17 Nisan'a kadar korunacaktır. Ancak, ücretli ek Disk alanınız yoksa, yalnızca son 14 günün sürümlerine erişebilirsiniz. Değişiklikler geçmişinin tamamına erişebilmek için Disk Pro'yu etkinleştirin.

  1. Dosya değişiklik geçmişini görüntüleme
  2. Herkese açık dosyaların ve paylaşılan klasörlerin değişiklik geçmişi

Dosya değişiklik geçmişini görüntüleme

Dosya değişiklik geçmişini açmak için:

  1. Dosyayı seçin.
  2. Soldaki panelde veya içerik menüsünde  → Değişiklik geçmişi butonuna tıklayın.

Değişiklik geçmişinde, dosyanın oluşturulduğu ve değiştirildiği tarih ve saat gösterilir. Dosya ile ilgili tüm eylemler günlere göre gruplandırılmıştır.

Herkese açık dosyaların ve paylaşılan klasörlerin değişiklik geçmişi

Diğer kişilerin dosya değişiklik geçmişi görüntülenemez. Bir başkasının herkese açık dosya değişiklik geçmişini Disk'inize kaydederseniz, bu doyanın değişiklik geçmişi sıfırdan başlayacaktır.

Paylaşılan klasörlerde, o klasörün tüm katılımcıları tarafından gerçekleştirilen değişiklikler gösterilir. Değişiklik geçmişinin yalnızca belgeler için mi yoksa tüm dosya türleri için mi geçerli olduğu, paylaşılan klasörün sahibinin ücretli bir Disk alanı olup olmadığıyla bağlantılıdır.