Disk'e dosya yükleme

Uyarı. Disk için en büyük dosya boyutu 10 GB'tır.

2 GB'tan büyük dosyaları yüklemek için “Yandex.Disk” programını (Windows, Mac OS veya Linux sürümünde) ya da WebDAV istemcisini kullanın. Tarayıcılar, bu kadar büyük dosyaları işleyemezler.

Tarayıcıyı kullanarak yükleme

 1. Servis sayfasına gidin.
 2. Dosyaları eklemek istediğiniz Yandex.Disk klasörünü açın.
 3. Sayfaya dosyaları ayrı ayrı taşıyın veya tüm klasörü sürükleyin (dosyaları ayrı ayrı yüklemek için ayrıca Yükle butonunu da kullanabilirsiniz).
  Not. Klasörler yüklenmiyorsa WebKit bazlı bir tarayıcı kullandığınızdan emin olun.

 4. Birkaç dosya daha yüklemek için Daha fazlasını yükle butonuna tıklayın. Arkaplanda indirme için Gizle butonuna tıklayın.

Sona kadar yüklenmemiş dosyaların yüklenmesini iptal edebilirsiniz. Bunu yapmak için Yüklemeleri iptal et butonuna tıklayın.

Dosyayı yükledikten hemen sonra dosya bağlantısını paylaşabilirsiniz.

“Yandex.Disk” programını kullanarak yükleme

Bilgisayardan dosya yüklemek için “Yandex.Disk” programını kurun ve gerekli dosyaları programın oluşturduğu klasöre kopyalayın.

Bilgisayarınızdaki Yandex.Disk klasöründe görünen tüm dosyalar ve klasörler, otomatik olarak Disk'e yüklenecektir (veriler eşitleniyor).

“Yandex.Disk” programının çalışması ile ilgili daha fazla bilgiye Windows programı, Mac OS X uygulaması veya Linux için konsol istemcisi bölümlerinde ulaşabilirsiniz.

iOS ve Android'ten yükleme

Yandex.Disk mobil uygulamaları, hem telefonda varolan dosyaları yüklemeye hem de fotoğraf çekerek anında Disk'e kaydetmeye olanak sağlar.

Başkalarının dosyalarını kopyalama

Yandex.Disk'te depolanan dosyaya giden bir bağlantı sizinle paylaşıldıysa, bu dosyayı kendi Disk'inize kopyalayabilirsiniz.

Dosyayı kopyalamak için alınan bağlantıyla geçiş yapıp Yandex.Disk'ime kaydet butonuna tıklayın. Dosya, Disk alanınızda Yüklenen dosyalar klasörüne aktarılır.

Yüklenen dosyalar klasörüne, Yandex.Disk'in üst panelini kullanarak geçebilirsiniz. Bunu yapmak için  → Yüklenen dosyalar butonuna tıklayın.

Sosyal ağlardan fotoğraf yükleme

VK ve Facebook'un yanı sıra Instagram ve Google+'dan da fotoğraflarınızı Yandex.Disk'e yükleyebilirsiniz.

Bunu yapmak için:

 1. Sosyal ağlardan fotoğraflar bölümüne geçin:

 2. Sosyal ağı seçin ve Fotoğrafları yükle üzerine tıklayın:

 3. (İsteğe bağlı) Giriş yapın ve Yandex'in sosyal ağdaki hesabınıza erişmesine izin verin.
  Not. Yandex'in sosyal ağdaki hesabınıza erişimi, onu Disk'inize bağlaması için gereklidir. Yandex, bilginiz dışında hesabınız ile hiçbir işlem gerçekleştirmeyecektir.
 4. Albümleri seçin ve İleri butonuna tıklayın; fotoğraflar Sosyal ağlar klasörüne yüklenecektir.