Disk'e dosya yükleme

Uyarı. Disk için geçerli olan en büyük dosya boyutu 10 GB'tır.

2 GB'tan büyük dosyaları yüklemek için “Yandex.Disk” programını (Windows, Mac OS veya Linux sürümünde) ya da WebDAV istemcisini kullanın. Tarayıcılar, bu kadar büyük dosyaları işleyemez.

 1. Tarayıcıyı kullanarak yükleme
 2. “Yandex.Disk” programını kullanarak yükleme
 3. iOS ve Android'den yükleme
 4. Başkalarının dosyalarını kopyalama
 5. Sosyal ağlardan fotoğraf yükleme
 6. Yükleme sorunları

Tarayıcıyı kullanarak yükleme

 1. Servis sayfasına gidin.
 2. Dosyaları eklemek istediğiniz Yandex.Disk klasörünü açın.
 3. Sayfaya dosyaları ayrı ayrı taşıyın veya tüm klasörü sürükleyin (dosyaları ayrı ayrı yüklemek için ayrıca Yükle butonunu da kullanabilirsiniz).
  Not. Klasörler yüklenmiyorsa WebKit bazlı bir tarayıcı kullandığınızdan emin olun.
 4. Birkaç dosya daha yüklemek için Daha fazlasını yükle butonuna tıklayın. Arkaplanda indirme için Gizle butonuna tıklayın.

Yüklemesi tamamlanmamış dosyaların yüklenmesini iptal edebilirsiniz. Bunu yapmak için Yüklemeleri iptal et butonuna tıklayın.

Dosyayı yükledikten hemen sonra dosya bağlantısını paylaşabilirsiniz.

“Yandex.Disk” programını kullanarak yükleme

Bilgisayardan dosya yüklemek için “Yandex.Disk” programını kurun ve gerekli dosyaları programın oluşturduğu klasöre kopyalayın.

Bilgisayarınızdaki Yandex.Disk klasöründe görünen tüm dosyalar ve klasörler, otomatik olarak Disk'e yüklenecektir (veriler eşitleniyor).

“Yandex.Disk”'in çalışma ayrıntıları için Windows programı, Mac OS X uygulaması veya Linux için konsol istemcisi bölümlerine geçin.

iOS ve Android'den yükleme

Yandex.Disk mobil uygulamaları hem telefonda varolan dosyaları yüklemeye hem de fotoğraf çekerek anında Disk'e kaydetmeye olanak sağlar.

Başkalarının dosyalarını kopyalama

Yandex.Disk'te depolanan dosyaya giden bir bağlantı sizinle paylaşıldıysa, bu dosyayı kendi Disk'inize kopyalayabilirsiniz.

Dosyayı kopyalamak için alınan bağlantıdan geçiş yapıp sağdaki özellikler panelinde Yandex.Disk'e kaydet butonuna tıklayın. Dosya, Disk alanınızda Yüklenen dosyalar klasörüne aktarılır.

Yüklenen dosyalar klasörüne, Yandex.Disk'in üst panelini kullanarak geçebilirsiniz. Bunu yapmak için  → Yüklenen dosyalar butonuna tıklayın.

Sosyal ağlardan fotoğraf yükleme

VK ve Facebook'un yanı sıra Instagram ve Google+'dan da fotoğraflarınızı Yandex.Disk'e yükleyebilirsiniz.

Bunu yapmak için:

 1. Soldaki panelde Sosyal ağlardan fotoğraflar bölümüne geçin.
 2. Sosyal ağı seçip ilgili butona tıklayın:
 3. (İsteğe bağlı) Giriş yapın ve Yandex'in sosyal ağdaki hesabınıza erişmesine izin verin.
  Not. Yandex'in sosyal ağdaki hesabınıza erişimi hesabın Disk'inize bağlaması için gereklidir. Yandex, bilginiz dışında hesabınızla hiçbir etkileşimde bulunmaz.
 4. Albümleri seçin ve İleri butonuna tıklayın; fotoğraflar Sosyal ağlar klasörüne yüklenecektir.

Yükleme sorunları

Dosya virüs olarak algılanmıştır

Yandex.Disk'te oluşturulan, yüklenen veya depolanmakta olan tüm dosyalar NOD32 Antivirüs programı aracılığıyla denetlenir. Antivirüs programı tarafından şüpheli olarak algılanan dosyanın gerçekten virüslü olma olasılığı çok yüksektir. Dosyada bir sorunun olmadığına eminseniz https://www.esetnod32.ru/support/knowledge_base/new_virus/ sayfasındaki formu kullanarak yanlış antivirüs tespitini bildirebilirsiniz.

Not. Farklı antivirüs programlarının kullandığı virüs veritabanları farklı olabilir. Bu nedenle bir antivirüs uygulamasının bir dosyada virüs bulamaması diğer bir antivirüs programının da o dosyayı virüssüz olarak algılayacağı anlamına gelmez.

Dosyanızın derin antivirüs kontrolü için onlarca farklı antivirüs sisteminin kullanıldığı Virus Total servisinden yararlanabilirsiniz.

Dosya sunucuya yüklenemiyor

Dosyayı yüklemeye çalışırken bir hata mesajı alıyorsanız dosya boyutunun web arayüzü aracılığıyla gönderilebilecek maksimum dosya boyutu olan 2 GB'ı aşmadığından emin olun. Daha büyük boyutta dosyaları yüklemek için Yandex.Disk programını veya WebDAV protokol bağlantısını kullanın.

Dosyanız 2 GB'tan küçük ise hata proxy sunucusunun kullanılmasından veya işletim sisteminin güvenlik duvarı dışında bir güvenlik duvarından kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda ilgili programları geçici olarak devre dışı bırakarak dosyaları yeniden yüklemeyi deneyin.

Ayrıca, olası etkilerini önlemek amacı ile antivirüs programını devre dışı bırakarak sorunun başka bir tarayıcıda tekrarlanıp tekrarlanmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu bağlantıya giderek başka bir tarayıcıyı da indirebilirsiniz: browsers.yandex.ru.

Yükleme hızı çok düşük

Düşük dosya indirme hızının en yaygın sebebi, proxy sunucusu veya Windows güvenlik duvarı dışında başka bir güvenlik duvarı programı kullanılmasıdır. Bu durumda, ilgili programları geçici olarak devre dışı bırakmayı deneyin.

Öneriler sorunu çözmedi

Önerilen tüm adımları geçtikten sonra sorun giderilmediyse veya sorunuz listede yoksa aşağıdaki formu kullanarak Destek Ekibi'ne başvurun.