Paylaşılan klasörler

Disk'teki klasörleri arkadaşlarınızın veya birlikte çalıştığınız kişilerin erişimine açabilirsiniz. Erişim davetinizi alan kişiler, paylaşılan klasörün bir kopyasını kendi Disk'inde görürler.

Dosyanın adını değiştirme veya bir dosya ekleme gibi paylaşılan klasörde yaptığınız tüm değişiklikler buna erişim yetkisi olan tüm kullanıcılar tarafından görülür.

Klasöre tam erişim yetkisi verdiğiniz kullanıcılar dosyalarınızı istedikleri gibi düzenleyebilecek ve içine yeni dosyalar ekleyebilecektir. Böylece aynı veriler üzerinde birlikte çalışabilirsiniz.

Yandex.Disk'teki klasörleri arkadaşların erişimine açma hakkında ayrıntılı bilgi için Klasöre erişim izni verme bölümüne geçin.

Uyarı. Halka açık (paylaşılır) klasörler hem sahibinin hem de erişim yetkisini kabul eden kişilerin Yandex.Disk'inde yer kaplar. Yandex.Disk'inizde yeterince kullanılabilir alan yoksa aldığınız erişim davetiyesini kabul edemezsiniz.
Sınırlama. Davet edilen kişinin klasörünüze erişim sağlayabilmesi için Yandex hesabı olması gerekir. Hesabı yoksa ona kaydolmasını öneririz.

Klasöre erişim yetkilerini düzenlemek için klasörü seçin ve sağdaki panelde Erişim ayarları butonuna tıklayın.