Android uygulaması

Uyarı. Yandex.Disk uygulaması en az 4.0.3 sürümü Android platformu tarafından desteklenmektedir.

Uygulamayı kurma

Android için Yandex.Disk uygulamasını indirmek için cihazınızda Yandex yükleme sayfasını veya Google Play uygulama sayfasını açın. Belirtilen yöntemler sizin için uygun değilse alternatif yükleme yöntemlerinden birini seçin.

Aynı anda birkaç hesabı kullanarak hesaplarınız arasında hızlıca geçiş yapabilirsiniz. Uygulamaya bir hesap eklemek için Ayarları açın, Çıkış düğmesine tıklayın ve başka bir hesapla giriş yapın. Uygulamadan bir hesabı silmek için Ayarları açın, Çıkış düğmesine tıklayın, ilgili hesap satırını sola kaydırın ve Sil düğmesine basın.

Dosyalar ve klasörlerle çalışma

Not. Dosya ve klasör listesini güncellemek için aşağı çekin. Uygulama yeni verileri sorgularken ekranın üst kısmında “Güncelleniyor” metni görüntülenir.

Android uygulamasında dosyalar yükleyebilir ve indirebilir, fotoğrafları düzenleyebilirsiniz. Dosya ve klasörler ile çalışma hakkında daha detaylı bilgi için Android bölümüne geçin.

Fotoğraf ve videoları otomatik yükleme

Yandex.Disk'inize standart “Galeri” uygulamasından resim ve video dosyaları otomatik olarak yükleyebilir, Disk'teki “Kamera” veya diğer herhangi bir klasörün içinde depolayabilirsiniz. Uygulama ilk kez başlatıldığında otomatik yükleme ayarları penceresi görüntülenir. Otomatik yüklemenin ayarlanması hakkında bilg için Fotoğraf ve videoların otomatik yüklemesini ayarlama bölümüne geçin.

Alınan ekran görüntüleri otomatik yükleme sırasında Disk'teki “Kamera” klasöründe bulunan “Alınma tarihi olmayanlar” kısmına kaydedilecektir.

Sınırlama. Dosyalar yüklenemiyorsa dosyaların aşağıdaki klasörlerden birinde (cihaz veya kart hafızasında) bulunduğundan emin olun:
  • \Images
  • \DCIM
  • \DCIM\Camera
  • \DCIM\Photo
  • \DCIM\Video
  • \DCIM\100MEDIA\
  • \storage\extSdCard\dcim\Camera

Çevrimdışı Mod

Dosyalara internet bağlantısı olmadan erişim sağlayabilmek için ilgili dosyaları Çevrimdışı bölümüne ekleyin - dosyalar mobil cihazınıza kaydedilecektir. Değişiklik yapılırsa internet bağlantısı olduğunda bu dosyalar otomatik olarak Çevrimdışı bölümünde güncellenir.

Cihazınız internete bağlı değilse Çevrimdışı klasörüne eklenen dosya ve klasörleri ortak listede görüntüleyemezsiniz. Bu dosya ve klasörlere sadece özel bir bölümde erişilebilecektir: