Arkadaş davetleri

Uyarı.

Davet ettiğiniz kullanıcının Yandex.Disk servisine kayıtlı olmadığından emin olun. Hesabındaki Disk servisi zaten etkinleştirilmişse davet dikkate alınmaz.

Arkadaş davetiyeleri, Disk'te 10 GB'a kadar ek alan olanağı sağlamaktadır. disk.yandex.com.tr/invites sayfası aracılığıyla davetiyenizi gönderebilir, davetiye için doğrudan tek link bağlantınızı elde edebilirsiniz. Etkinleştirilen her davetiye için sizin Disk depolama alanınıza ek olarak 0,5 GB, arkadaşınıza ise 1 GB ek alan tahsis edilir.

Uyarı. Alınan davetiyeyi başarılı bir şekilde etkinleştirmek için Yandex.Disk programını kurmanız ve kendi bilgisayarınızdan programda oturum açmanız gerekmektedir. Davet edilen kişinin sizinle aynı bir bilgisayardan programda oturum açması halinde davetiye geçersiz sayılacak. Programın kurulu olması zorunlu bir koşuldur.

Kabul edilen davetiyeler hakkındaki bilgiyi davetiyeler sayfasının alt kısmında bulunan "Davetiyenizi kabul edenler" bağlantısı aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz.

  • Davetiye kabul edildi - davet edilen kullanıcı başarılı bir şekilde kaydını tamamlayıp programı kurmuş ve oturum açmıştır. 0,5 GB'lık ek depolama alanı hesabınıza eklenecektir.

  • Program henüz kurulmamış - davetiye kabul edilmiş fakat program henüz kurulmamış veya kullanıcı henüz programda oturum açmamıştır. Ek depolama alanı, kullanıcı programda oturum açtığında hesabınıza eklenecektir.

  • Şüpheli aktivasyon - kullanıcı programda sizinle aynı bilgisayardan oturum açmış.

Bu listede, tek bağlantı üzerinden gelmeyen veya davet mesajındaki düğmeye basmayan kullanıcılar görüntülenmez.