Dosyalar senkronize olmuyor

Windows'un bildirim alanındaki veya Mac OS X'in menü satırındaki Yandex.Disk simgesi senkronizasyon durumunu gösterir:

  • — Tüm dosyalar eşitlendi

  • — Eşitleniyor

  • — senkronizasyon sırasında hata oluştu.

Yandex.Disk klasörüne kopyalanan dosyalar sunucuda veya başka bir bilgisayarda görüntülenmiyor ise programın senkronizasyon seçeneği etkinleştirilmemiş demektir. Senkronizasyonun programda etkinleştirilmiş olduğundan emin olun. Ayrıca internet bağlantınızı kontrol edin, senkronize edilecek dosyaların başka bir program tarafından kullanılmadığından emin olun.

Program "Veri işleme" durumunda
Yandex.Disk klasöründeki uzun dosya adlarını kısaltın. Programın çalışır bir internet bağlantısına sahip olup olmadığını kontrol edin (antivirus veya güvenlik duvarı programları bağlantıyı bloke edebilir).
Program durumu "Senkronize edilmiş" fakat dosyalar görüntülenmiyor
Dosyalar Yandex.Disk klasöründe olup diğer bilgisayarlarda veya web arayüzünde görüntülenmiyor ise aşağıdaki form aracılığıyla durumu bize bildirin.
Senkronizasyon hızı çok düşük
Program, trafik ve sistem kaynaklarının tasarrufu nedeniyle senkronizasyon hızını hesaplar. Hız sorunlarının, her zaman bizden kaynaklı olmayan, başka sebeplerden dolayı ortaya çıkabileceğine dikkat ediniz: örneğin bağlantı hızı, hizmet sağlayıcınız tarafından kısıtlanmış olabilir. İnternet bağlantı hızınızı kontrol edin.
Senkronizasyon sırasında bir hata mesajı görüntüleniyor
Hata mesajlarının açıklamaları hata sayfasında bulunabilir.

Senkronizasyon hakkında daha detaylı bilgi Bölüm Bilgisayarlar arasında veri eşitleme'de verilmiştir.

Öneriler sorunu çözmedi

Sorunlarınızın devam etmesi halinde bizimle iletişime geçin.

Aşağıdaki bilgileri belirtin:

  • Yandex kullanıcı adınız;
  • Yandex.Disk programının sürümü ve derlemesi (Programın simgesine tıklayın ve menüden Yardım → Hakkında öğesini seçin);
  • senkronize olmayan dosyaların tam isimleri;
  • senkronizasyon girişiminin tarihi ve saati;
  • .sync klasöründen veri arşivi.
.sync klasöründen veri arşivi nasıl alınır

.sync klasörü gizlidir ve Yandex.Disk klasöründe bulunmaktadır. Sistem ayarlarında gizli dosya ve klasör görüntüleme seçeneğini etkinleştirin.

Windows işletim sisteminde gizli klasörleri görüntülemek için Kontrol Paneli → Görünüm ve Kişiselleştirme → Klasör Seçenekleri menüsünü açın. Açılan pencerede Gizli dosya, klasör ve diskleri görüntüle seçeneğini etkinleştirin. Değişiklikleri kaydedin.

Yandex.Disk klasörünü açın ve .sync klasörünü bilgisayarınızdaki herhangi bir yere kopyalayın. Kopyalanan klasörü arşive ekleyin.

Gerekiyorsa Ekran görüntüsü (Screenshot) ekleyin.