Benimle bağlantı paylaşıldı

Eğer sizinle dosya veya klasör için bağlantı paylaşıldıysa bunları açık sayfadan görüntüleyebilir, Disk'inize kopyalayabilir veya indirebilirsiniz.

 1. Açık sayfadan dosya veya klasör görüntüle
 2. Kendi Disk'ime kopyala
 3. İndir
 4. Yorum yap

Açık sayfadan dosya veya klasör görüntüle

Kendi Disk'ime kopyala

Sizinle Yandex.Disk'te depolanan dosya veya klasör için bağlantı paylaşıldıysa, bunları kendi Disk'inize kopyalayabilirsiniz.

Dosya veya klasörü kopyalamak için alınan bağlantıyla geçiş yapıp Yandex.Disk'ime kaydet butonuna tıklayın. Dosya veya klasör, Disk alanınızda Yüklenen dosyalar klasörüne aktarılır.

Yüklenen dosyalar klasörüne soldaki panelin üzerinden geçebilirsiniz.

İndir

Sizinle Yandex.Disk'te depolanan dosya veya klasör için bağlantı paylaşıldıysa, bunları kendi bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirebilirsiniz.

Genel erişime açık dosyayı cihazınıza kaydetmek için alınan bağlantıyla geçiş yapıp İndir butonuna tıklayın.

Uyarı. Yayınlanmış klasör, boyutu 10 GB'ı aşmıyorsa veya içinde 1000'den az dosya varsa bilgisayara arşiv olarak indirilebilir.

Büyük klasörü indir

Açık sayfadan sadece 1000'den az dosya içeren klasörler veya boyutu 10 GB'a kadar olan klasörler indirilebilir. Daha büyük klasörleri Disk'inize kaydedin ve bilgisayar programı yardımıyla indirin:

 1. Açık sayfada Yandex.Disk'e kaydet butonuna tıklayın. Klasör Disk'inizdeki Yüklenenlerklasörüne aktarılır.
 2. Programı Yandex.Disk sayfasından indirin ve bilgisayarınıza kurun.
 3. Programda giriş yapın.

  Henüz Yandex'te kayıtlı değilseniz Kaydol bağlantısına gidin ve kayıt işlemini tamamlayın. Daha sonra kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.

  Uyarı. Yandex.Disk programına giriş yapmak için iki aşamalı kimlik doğrulamayı kullanıyorsanız veya daha önce kullandıysanız “Yandex.Anahtar” mobil uygulamasının oluşturduğu tek kullanımlık şifreyi kullanmanız gerekir.
 4. Yüklenenler klasörünü açınız.
 5. İstediğiniz klasörün içerik menüsünden Bilgisayarda kopya oluştur'u seçin.

  İndirilen klasör bulutla eşitlenmiyor. Klasörü indirdiyseniz, içindeki bir şeyi değiştirdiyseniz ve değişikliklerin Yandex.Disk'e gelmesini istiyorsanız, klasörü oraya manuel olarak yükleyin.

  Klasörü indirmek ve bulutla eşitlemek istiyorsanız içerik menüsünde Bilgisayara Kaydet'i seçin.

Dosya indirilemiyor

Bazen, Disk ile çalışırken butonlar çalışmaz, sayfa öğeleri yüklenmez, fotoğraflar açılmaz, dosyalar indirilmez olur veya tarayıcı hata bildirir.

Bunun nedeni ve düzeltilmesi:

Tarayıcı sayfayı yanlış gösteriyor

İnternet trafiğinden tasarruf etmek için tarayıcı, ziyaret edilen sayfaların kopyalarını önbellekte tutar. Sayfaları yeniden görüntülediğinizde, tarayıcı bunların verilerini önbellekten yükleyebilir. Örneğin, dosya adını bilgisayar programında değiştirirseniz ve tarayıcı bu dosya ile ilgili bilgileri bellekten yüklerse dosyanın güncel olmayan adını göreceksiniz.

Sayfayı yenileyerek, sayfanın internetten güncel verileri yüklemesini sağlayabilirsiniz. Sorun çözülmezse, tarayıcı önbelleğini temizleyin ve tüm çerezleri silin.

Eklentiler Yandex.Disk'i engelliyor

Disk, tarayıcıdaki eklentiler ve uzantılar nedeniyle düzgün çalışmayabilir. Bunu kontrol etmek için bunları geçici olarak kapatın. Disk, reklam engelleyici veya antivirüs uzantısından dolayı düzgün çalışmıyorsa, Disk sayfasını bu uzantıdaki istisnalara ekleyin.

Eski bir tarayıcı kullanıyorsunuz

Eski tarayıcılar, hızlı ve kolay sayfa yükleme için gerekli teknolojileri desteklemiyor olabilir. Tarayıcınızın son sürümü yükleyin.

Antivirüs, güvenlik duvarı veya proxy, internet bağlantısını etkiler

Antivirüs, güvenlik duvarı veya proxy sunucusu nedeniyle disk hatalı çalışabilir. Bunu kontrol etmek için bunları geçici olarak kapatın. Disk, antivirüsden veya güvenlik duvarından dolayı düzgün çalışmıyorsa, Disk sayfasını bu programın istisnalarına ekleyin.

İnternet hızı düştü

yandex.com.tr/internet sayfasındaki internet bağlantı hızını kontrol edin. Disk dışında tarayıcınızdaki tüm sekmeleri kapatın. İnterneti kullanan uygulamaları devre dışı bırakın ve sayfayı yeniden yükleyin.

Herkese açık dosya bir gün içinde birçok defa indirildiyse, indirme imkanı sınırlandırılmış olabilir. Kısıtlama tam olarak bir gün sürer, sonrasında dosya tekrar indirilebilir. Beklemek istemiyorsanız, Yandex.Disk'e kaydet butonuna tıklayarak dosyayı Yandex.Disk'teki alanınıza kaydedin. Dosyalarınıza bu tür kısıtlamalar uygulanmaması için Yandex.Disk Pro'ya geçin .

Not. Ancak 50 GB'tan küçük genel klasörler indirilebilir. Daha büyük klasörleri kendi Disk'inize kaydedebilirsiniz.

Yorum yap

Sizinle dosya veya klasör için bağlantı paylaşıldıysa, bunlarla ilgili olarak yorumlar bırakabilir, yorumları yanıtlayabilir ve Beğendim/Beğenmedim şeklinde dosyayı veya yorumları değerlendirebilirisiniz. Yorum okumak veya bırakmak için üst sağ köşedeki  → Yorumlar öğesine tıklayın.

Not. Erişime açık klasördeki dosyaların tümüne bir anda yorumları kapatamazsınız.