Paylaşılan aile klasörü oluşturma

Yandex 360 Premium Aile Aboneliği'ni kullanarak, paylaşılan dosyaları depolamak ve aile tarifenizin diğer üyeleriyle hızlı bir şekilde paylaşmak üzere aile klasörleri oluşturabilirsiniz.

Dosyanın adını değiştirme veya dosya ekleme gibi, paylaşılan klasörde yaptığınız tüm değişiklikler erişim yetkisi olan tüm aile üyeleriniz tarafından görülür. Değişiklikler hakkında bilgi herkesin Geçmiş'inde gösterilir.

Klasöre tam erişim yetkisi verdiğiniz aile üyeleriniz dosyalarınızı istedikleri gibi düzenleyebilir ve yeni dosyalar ekleyebilirler. Böylece aynı veriler üzerinde birlikte çalışabilirsiniz.

Aile tarifenizin herhangi bir kullanıcısı paylaşılan aile klasörü oluşturabilir. Oluşturulan bu tür klasör tüm aile üyelerinin erişimine açıktır. Daha sonra paylaşılan aile klasörünü oluşturan kişi diğer aile üyelerine veya diğer kullanıcılara bu klasöre erişim izni verebilir veya gerekirse erişimi sınırlayabilir.

Yandex Disk'teki paylaşılan klasörlerle yapabildiğiniz tüm işlemleri paylaşılan aile klasörleriyle de yapabilirsiniz.

Paylaşılan aile klasörlerini görüntüleme koşulları
  • 360 Premium Aile Aboneliği'nin etkin olması.
  • Paylaşılan aile klasörüne erişim izni olması.
  • Klasöre erişim daveti olması. Aile tarifesi kullanıcıları için bu klasöre erişim izni ek onaya gerek olmadan otomatik olarak verilir.

Paylaşılan aile klasörleri Dosyalar ve Aile sekmelerinde görüntülenir. Her klasör simgesiyle işaretlenir.

Silinmiş veya henüz oluşturulmamış bir paylaşılan aile klasörü Yandex Disk'teki ilgili bölümde görüntülenmez.

Başka bir aileye üye olduysanız veya aile grubundan çıktıysanız paylaşılan aile klasörüne erişim izniniz olduğu sürece onu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Paylaşılan aile klasörü oluşturma

Yandex Disk'te paylaşılan aile klasörünü oluşturmak istiyorsanız bunu yapmak için sadece bilgisayardaki tarayıcıyı kullanmalısınız.

  1. Dosyalar veya Aile bölümüne gidin.
  2. Oluştur → Paylaşılan aile klasörü'ne tıklayın, klasör adı belirtin ve Oluştur'a tıklayın.
  3. Katılımcı listesinde her bir katılımcı için Tam erişim veya Sadece görüntüleme olmak üzere istediğiniz erişim yetkilerini seçin.