Disk'in güvenliği

Yandex.Disk'te dosyaları depolamak normal bir bilgisayar veya telefondan daha güvenlidir;

  • Yandex.Disk bozulmaz ya da kaybolmaz.
  • Yüklenen tüm dosyalar antivirüs yazılımıyla otomatik olarak kontrol edilir.
  • Dosyaların güvenliği en modern teknolojilerle sağlanır.
  • Tüm uygulamalar ve Yandex.Disk sitesi yalnızca şifreli bağlantı üzerinden veri aktarır.

Yandex.Disk servisinde depolanan 1 GB'a kadar büyüklükteki tüm dosyalar Dr.Web antivirüs programıyla denetlenir.

Dosyalar ne kadar süreyle saklanır?

Dosyalar, siz kendiniz silmediğiniz sürece sunucuda saklanır.

Not. Hesabınızı sildiğinizde, Yandex tüm verilerinizi de siler. Hesabınızı silmeniz mutlaka gerekliyse, size gereken dosyaları bilgisayarınıza indirmeyi unutmayın.

“Yandex.Disk” programının yüklü olduğu bir cihazımı kaybedersem ne yapabilirim?

Dizüstü bilgisayar, bilgisayar veya telefon kaybettiyseniz Yandex.Disk programlarının ve uygulamalarının sunucudaki dosyalarınıza erişim iznini iptal edin. Bunu yapmak için Uygulamalar sayfasında Yasakla butonuna tıklayın; bu ayar “Yandex.Disk” (bilgisayar programı) ya da “Mobil Yandex.Disk” (cep telefonu uygulaması) için geçerlidir. Cihaz şans eseri bulunursa, yalnızca kullanıcı adı ve şifreyi girmeniz gerekecektir.

Disk Geçmişi inceleme

Geçmiş sekmesinde Yandex.Disk'inizde dosya ve klasörlerle son yaptığınız tüm işlemler bu bölümde görüntülenir. Geçmiş bölümünüzde:

  • Aradığınız yerde bulamadığınız dosyalarınıza ne olduğunu (bunların nereye taşındığını veya silinip silinmediğini) çok kolay öğrenebilir,
  • Yandex.Disk'inize erişim güvenliğinden emin olmak için dosyalarınızla yapılan işlemlerin sizden başka biriyle yapılmadığını kontrol edebilir,
  • Az önce çalıştiğiniz dosya ve klasörlere hızlı geçiş yapabilirsiniz.

Geçmişteki istediğiniz işlemi arama satırı üzerinden veya özel filtreler uygulayarak bulabilirsiniz.Geçmiş'te işlem arama

Geçmişteki bir işlemi bulmak için:

  • Sağ üst köşedeki arama satırına ilgili dosyanın veya klasörün adını ya da dosyanın içeriğini, özelliklerini veya uzantısını belirleyecek bir sorgu yazarak arama işlemini başlatın. Arama özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi için Disk'te arama bölümüne geçin.
  • Filtreleri istediğiniz tarihe, işlem türüne, ilgili cihaz türüne veya klasöre göre ayarlayıp arama işlemini başlatın.

Belirli bir filtrenin değerini sıfırlamak için ilgili değerin üzerine tekrar tıklayın. Tüm filtreleri sıfırlamak için soldaki Sıfırla bağlantısına tıklayın.

Destek ekibine yaz