Windows için Yandex.Disk programında Notlar

Windows için Yandex.Disk programı üzerinde notlar oluşturabilirsiniz; onlar otomatik olarak buluta kaydedilir ve bilgisayarınıza bir şey olursa kaybolmaz. Ayrıca notlarınızı ev ve iş gibi birkaç bilgisayarda aynı anda kullanabilirsiniz. Bunun için her iki bilgisayarda Disk'e giriş yapın.

Sınırlama. Notlar yalnızca işletim sistemi Windows 7 veya daha üstü sürümüne (Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10) sahip olan bilgisayarlara kurulabilir.

Not oluştur

Yeni not butonuna tıklayın. Dikte ederek veya tuşlayarak not metnini oluşturun. Not metninde daha kolay gezinebilmek için metni kalın veya eğik harfli, altı çizili olarak veya liste şeklinde biçimlendirin. Notun maksimum uzunluğu: 50000 karakter.

Ayrıca notunuza resim veya başka bir dosya ekleyebilirsiniz. Desteklenen görsel formatları: JPG, JPEG, GIF, BMP, PNG, BM, SVG, ICO. Bir nota 40'a kadar resim eklenebilir.

Önemli bir notun daima listenin başında olması için onu seçin ve sağ üst köşedeki simgesine tıklayarak tutturun.Sınırlama. 500'e kadar not oluşturabilirsiniz.

Notu sil

Artık ihtiyacınız yoksa notu silin; sağ üst köşedeki simgesine tıklayın ve silme işlemini onaylayın.

Not. Silinmiş notlar geri alınamaz.

Kısayol tuşları

Ctrl + Alt + B tuş kombinasyonları yardımıyla Notları açabilirsiniz, Ctrl + Alt + N tuş kombinasyonları yardımıyla yeni not oluşturabilirsiniz.

Kısayol tuş kombinasyonlarını düzenlemek için:

  1. Windows sistem bildirim panosunda Disk simgesine tıklayın.
  2. Menüden Ayarlar öğesini seçin.
  3. Notlar sekmesine geçin.
  4. İlgili işlemin sağındaki alanın üzerine tıklayın.
  5. Yeni tuş kombinasyonunu belirtin.

Notlar'ı farklı cihazlarda kullan

Disk'e aynı hesapla giriş yaptığınızda Notlar'ı birkaç cihazda (örneğin, bilgisayar ve telefon) kullanabilirsiniz.Notlar'ın hangi platformlarda kullanılabileceğini öğrenmek için Disk'te Notlar bölümüne bkz. Disk'e aynı hesapla giriş yaptığınızda Notlar'ı birkaç cihazda (örneğin, bilgisayar ve telefon) kullanabilirsiniz.Notlar'ın hangi platformlarda kullanılabileceğini öğrenmek için Disk'te Notlar bölümüne bkz.

Aynı notu farklı cihazlarda aynı anda düzenlerseniz Yandex.Disk, bu notun bir kopyasını oluşturur.Orijinal notta bir cihazdan yapılan değişiklikler kaydedilir, kopyada ise diğer cihazdan yapılan değişiklikler kaydedilir. Orijinal notta bir cihazdan yapılan değişiklikler kaydedilir, kopyada ise diğer cihazdan yapılan değişiklikler kaydedilir.