Fotoğraf ve videoları otomatik yükleme

Herhangi dijital dosya taşıma cihazınızdan (fotoğraf makinesi, akıllı telefon, hafıza kartı vs.) Windows ya da Mac OS için programların yardımıyla fotoğrafların ve videoların otomatik yüklenmesini ayarlayabilirsiniz. Sadece veri taşıyıcısını bilgisayarınıza bağlayın, bulunan tüm fotoğraflar ve videolar otomatik olarak oluşturulan “Kameradan yüklenenler” klasörüne yüklenir. Bu klasör, Disk'in tüm istemcilerinde ve servis sayfasında görünür. Bu klasöre ayrıca soldaki paneli kullanarak geçebilirsiniz:

Fotoğraf ve video dosyalarını otomatik yükleme özelliği Android ve iOS mobil uygulamalarında da kullanılabilir.

Uyarı. Otomatik yükleme klasörü değiştirilemez. “Kameradan yüklenenler” klasörünü yeniden adlandırır, siler ya da başka yere taşırsanız, onun yerine aynı adı taşıyan yeni bir klasör oluşturulur ve fotoğraflarınız ve videolarınız buraya yüklenir.

Yandex.Disk'inize yeni fotoğraf veya videolar otomatik yüklendiğinde ekranın sağ üst köşesinde durum hakkında bir bildirim mesajı görüntülenecek. Benzer bir bildirim ayrıca tüm bildirimler listesine de eklenecek. Bildirimler listesini açmak için simgesine tıklayın. Otomatik yüklemeler hakında mesajlar almak istemiyorsanız simgesine tıklayıp ilgili seçenekleri devre dışı bırakın.

“Kameradan yüklenenler” klasörünün ortak erişim bağlantısını alabilir veya bu klasörü ortak erişime açabilirsiniz. Bu klasöre yüklenen tüm dosyalar, erişim izni verdiğiniz veya klasörün paylaşım bağlantısını gönderdiğiniz kullanıcıların erişimine açık olur.

Fotoğrafları ve videoları “Kameradan yüklenenler” klasöründe saklamak istemiyorsanız Disk'teki başka bir klasöre taşıyabilirsiniz. Veri taşıyıcısının bir sonraki bilgisayar bağlantısında, taşıdığınız dosyalar yeniden yüklenmez.

Mevcut olan Disk alanınızı tamamen doldurduysanız yeni dosya yükleyemezsiniz. Disk'e yüklenmiş olan dosyalar bloke edilmeden görüntülenebilir, indirilebilir, paylaşılabilir ve başka işlemlere tabi tutulabilir.