Ekstra alan satın alma

Disk'te ek alan satın aldığınızda, otomatik olarak Disk Pro aboneliği edinirsiniz. Bu sayede:

 1. Tarife seçme ve kolay ödeme
 2. Aboneliğin uzatılması
 3. Abonelik durumunu öğrenme
 4. Birden fazla paket satın alabilir miyim?
 5. Aboneliği devre dışı bırakma
 6. Abonelik sona erdiğinde ne olur?
 7. Disk'te ödenen alan için para iadesi
 8. Kartımdan para çekiliyor fakat hesabı bilmiyorum
 9. Kart ile ödeme yaparken bir hata oluştu
 10. Ödeme yapıldıktan sonra Yandex.Disk alanı artmadı
 11. Disk uygulamasında alan satın alma
 12. Kurum adına Disk ücreti ödeme

Tarife seçme ve kolay ödeme

Not. Yandex'te birden fazla hesabınız varsa Disk alanını genişletmek istediğiniz hesaptan kullanıcı girişi yaptığınızdan emin olun. Ödediğiniz alanı bir hesaptan diğerine aktarmak mümkün olmayacaktır.
 1. Yandex.Disk Pro sayfasına gidin.
 2. Tarife seçin:
  Tarife Yıllık abonelik, yıllık ödeme

  (%17 indirimli)

  Aylık abonelik, aylık ödeme
  100 GB 1,7 $/ay (yıllık ödemede): 20 $/yıl 2 $/ay
  1 TB 8,3 $/ay (yıllık ödemede): 100 $/yıl 10 $/ay
  3 TB 25 $/ay (yıllık ödemede): 300 $/yıl 30 $/ay
 3. Kart bilgilerini girin, Daha sonra alışveriş yapmak için bilgilerim kaydedilsin seçeneğini işaretleyin ve Ödeme yap butonuna tıklayın.

Aboneliğin uzatılması

Abonelik, hesabınızdan her ay veya yıl, bir sonraki abonelik dönemi için ücret tahsil edilemesiyle birlikte otomatik olarak uzatılır. İstediğiniz zaman abonelik yenilemeyi iptal edebilirsiniz.

Daha önce aboneliğiniz için bir kredi kartı ile ödeme yaptıysanız ve şimdi başka bir karttan para çekilmesini istiyorsanız, Yandex ID ayarlarında güncel olmayan kartınızı silin ve yeni kartınızı ekleyin.

Sınırlama. Mir, Maestro ve Visa Electron kartlarıyla otomatik ödemeler sınırlıdır. Bu nedenle abonelik ödemesi için farklı bir kart kullanmanızı öneririz.

Abonelik durumunu öğrenme

Yandex.Disk Pro sayfasında bedeli ödenen Yandex.Disk alanının hangi tarihe kadar kullanılabileceğini görebilirsiniz. Paketlerinizin geçerlilik süresinin dolmasına az kaldığıyla ilgili bildirimler Yandex posta kutunuza gönderilir.

Birden fazla paket satın alabilir miyim?

Evet, istediğiniz sayıda aynı veya farklı paketler seçip satın alabilirsiniz. Örneğin, 100 GB'lık bir paket satın aldıysanız ve 3 TB daha alana ihtiyacınız varsa, her biri 1 TB'lık üç paket satın alabilirsiniz.

Yandex.Disk Pro'nun getirdiği ek özellikler ilk satın almadan itibaren etkinleştirilir.

Aboneliği devre dışı bırakma

Aboneliğinizi devre dışı bırakamaz fakat onun otomatik yinelenmesini istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Bunun için Disk Pro sayfasını açıp istenilen paketin karşısındaki İptal bağlantısına tıklayın. Bu durumda paket, en son ödeme döneminin sonuna kadar aktif olur.

Abonelik sona erdiğinde ne olur?

Abonelik sona erdiğinde bedeli ödenmemiş Disk alanı devre dışı bırakılır. Fakat bu durum Disk'in aşırı dolu olmasına neden olabilir.

Disk'te boş alan olmadığında Disk'e erişim sınırlanır:
 • Yeni dosyalar yüklenemez,
 • Dosyalar paylaşılamaz ve paylaşılan klasörler oluşturulamaz,
 • Daha önce paylaştığınız dosyalara açık bağlantılardan erişilemez,
 • Videolar görüntülenemez,
Dosyalar ile diğer işlemleriniz engellenmez: dosyaları görüntüleyebilir, bilgisayara indirebilir, taşıyabilir ve silebilirsiniz.
Tüm özelliklere tekrar erişebilmek için gereksiz dosyaları silin veya ek alan satın alınek alan satın alın.
İpucu. Dosyalarınızı kaybetmemek için silmeyi başlatmadan önce bunları bilgisayarınıza indirin.

Disk'te ödenen alan için para iadesi

Yanlışlıkla bir abonelik satın aldıysanız, ödemenizden sonraki üç gün içerisinde geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Bu işlem için sayfanın alt kısmındaki formdan Destek Ekibi'ne yazın. Mesajda abonelik hesap adını ve tarifesini belirtin.

Ödemenin üzerinden üç gün geçtikten sonra para iadesi mümkün değildir, ancak otomatik yenilemeyi iptal edebilirsiniz: Abonelik, ödenen sürenin sonuna kadar aktif kalır ve daha sonra kalıcı olarak kapanır.

Kartımdan para çekiliyor fakat hesabı bilmiyorum

Kartınızdan para tahsil ediliyorsa fakat hesabı bilmiyorsanız sayfanın alt kısmındaki form üzerinden destek ekibi'ne yazın. E-postada kart maskesini (ilk 6 ve son 4 rakam), çekilen para miktarı ve iptal tarihini belirtin ve geri ödemenin hemen gerekli olup olmadığını netleştirin.

Kart ile ödeme yaparken bir hata oluştu

Ek alan ödemeleri sırasında ortaya çıkan hataların büyük kısmı, ödeme için kullanmakta olduğunuz bankadan kaynaklanmaktadır. Maalesef, hatalar bize açıklamasız olarak geri döner.

Ödeme aşağıdaki nedenlerden dolayı gerçekleştirilememiş olabilir:

 • Kart bilgileri hatalı girilmiş. Girilen ad, soyad, son kullanım tarihi ve CVV/CVC kodu bilgilerini kontrol ederek ödemeyi tekrar yapmayı deneyin.

 • Kullanılan kartın hesap bakiyesi yetersiz.

 • Girilen kart geçersiz veya son kullanım tarihi dolmuş.

 • Kartın ödeme limiti aşılmış.

 • Banka internet alışverişini yasaklamış.

Not. Yukarıda listelenen tüm nedenleri gözden geçirdiyseniz, ödemenin ilgili kartla neden yapılamadığını öğrenmek için ödeme için kullandığınız bankanın müşteri destek hattını arayın. Müşteri destek iletişim bilgileri genellikle kartın arka yüzünde, alt kısımda belirtilir.

Ödeme yapıldıktan sonra Yandex.Disk alanı artmadı

Ödeme sırasında ek Disk alanı satın almak istediğiniz hesaptan kullanıcı girişi yaptığınıza emin olun. E-posta kutularınızı kontrol edin; ek Disk alanı için ödeme yapılan hesabın e-posta kutusunda, Yandex.Disk'ten gelen ve ekinde satın alma faturası bulunan bir e-posta olmalıdır. Fatura içeren e-posta yoksa veya yanlışlıkla başka bir hesap için alan ödemesi yaptıysanız, sayfanın altındaki form üzerinden destek ekibi'ne yazın.

Disk uygulamasında alan satın alma

Ek Disk alanını sadece Disk sitesinden değil, uygulama üzerinden de satın alabilirsiniz. Uygulama üzerinden yapılan alım için promosyon kodları veya indirimler geçerli değildir.

Ayrıntılı bilgiyi Android veya iOS için Disk Yardımı'nda bulursunuz.

Kurum adına Disk ücreti ödeme

Kurumsal Disk Pro'yu Kurumlar için Disk'te etkinleştirebilirsiniz.