Ek alan satın alma

Yandex.Disk'te ek alan satın aldığınızda, otomatik olarak Yandex.Disk Pro aboneliği elde etmiş olursunuz. Ayrıca, bir takım ek özelliklere erişirsiniz:

 1. Alan satın alma
 2. Birden fazla paket satın alabilir miyim?
 3. Aboneliğin uzatılması
 4. Otomatik abonelik uzatmayı devre dışı bırakma
 5. Paketin geçerlilik süresinin sonu
 6. Kart ile ödeme yaparken bir hata oluştu
 7. Ödeme yapıldıktan sonra Yandex.Disk alanı artmadı
 8. Tüzel kişiler için ödeme onayı

Alan satın alma

Not. Yandex'te birden fazla hesabınız varsa Disk alanını genişletmek istediğiniz hesaptan kullanıcı girişi yaptığınızdan emin olun.

Yandex.Money ile sadece Yandex.Money elektronik cüzdanının bağlı olduğu kullanıcı hesabınız için Disk alanı ücretini ödeyebilirsiniz. Diğer kullanıcı hesaplarınız için Disk alanı ücretini bu Yandex.Money cüzdanınızdan ödemeniz mümkün değildir.

 1. Yandex.Disk Pro sayfasına gidin.
 2. Yandex.Disk'inizin alanını ne kadara çıkarmak istediğinizi seçin: 100 GB veya 1 TB.

 3. Tarife seçin:
  • +100 GB - 2 USD/ay; yıllık abonelik %17 daha karlıdır (1,7 USD/ay). Ödeme yıllık gerçekleşecektir.
  • +1 TB - 10 USD/ay; yıllık abonelik %17 daha karlıdır (8,3 USD/ay). Ödeme her ay gerçekleşecektir.
 4. Ödeme yöntemini seçin:
  • Banka kartı: Kart bilgilerini girin İleride hızlı ödeme yapabilmek için kart bilgilerinizi kaydedin seçeneğini işaretleyin ve Öde butonuna tıklayın.
  • Yandex.Money: Sol alt köşedeki Yandex.Money ile öde butonuna tıklayın ve talimatları izleyin.

Birden fazla paket satın alabilir miyim?

Evet, istediğiniz sayıda aynı veya farklı paketler seçip satın alabilirsiniz. Örneğin, 3.5 TB'lık Disk alanına ihtiyacınız varsa 1 TB'lık üç paket ve 100 GB'lık beş paket paket satın alın.

Yandex.Disk Pro'nun getirdiği ek özellikler ilk satın almadan itibaren etkinleştirilir.

Aboneliğin uzatılması

Abonelik, hesabınızdan her ay veya yıl, bir sonraki abonelik dönemi için ücret tahsil edilemesiyle birlikte otomatik olarak uzatılır. Aboneliğinizin uzatılmasından istediğiniz zaman vazgeçebilirsiniz.

Otomatik abonelik uzatmayı devre dışı bırakma

İstediğiniz zaman, Yandex.Disk Pro sayfasına giderek ödemeyi otomatik uzatma talimatını iptal edebilirsiniz. Bunun için, istenilen paketin karşısındaki İptal bağlantısına tıklayın. Bu durumda paket, en son ödeme döneminin sonuna kadar aktif olur.

Yandex.Disk Pro sayfasında ayrıca, bedeli ödenen Yandex.Disk alanının hangi tarihe kadar kullanılabileceğini görebilirsiniz. Paketlerinizin geçerlilik süresinin dolmasına az kaldığıyla ilgili bildirimler Yandex posta kutunuza gönderilir.

Otomatik uzatmayı devre dışı bırakmak istiyor fakat daha sonra manuel olarak aboneliğinizi aylık veya yıllık olarak uzatmak istiyorsanız, önce İptal butonuna daha sonra Uzat butonuna tıklayın.

Paketin geçerlilik süresinin sonu

Ek depolma alanı, ödeme süresi bittiğinde ödenmemiş alan iptal edilecektir. Disk'te depolanmakta olan dosyalar tahsis edilen depolama alanını aşsa bile silinmez ve bunlara erişiminiz engellenmez. Bu dosyalarla görüntüleme, indirme ve paylaşma gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Depolanan dosyaların toplam boyutu kullanılabilir kapasiteyi aşıyorsa kullanılmakta olan kapasiteyi tahsis edilen kullanılabilir alana kadar düşürmediğiniz veya tekrar ek depolama alanı satın almadığınız takdirde yeni dosyalar yüklenemez. Yandex.Disk alanınızı boşaltmak için dosyaları Disk'ten silmek veya Disk'le eşitlenmeyen bilgisayar klasörlerinize taşımak gibi farklı yöntemler kullanabilirsiniz.

Kart ile ödeme yaparken bir hata oluştu

Ek alan ödemeleri sırasında ortaya çıkan hataların büyük kısmı, ödeme için kullanmakta olduğunuz bankadan kaynaklanmaktadır. Maalesef, hatalar bize açıklamasız olarak geri döner.

Ödeme aşağıdaki nedenlerden dolayı gerçekleştirilememiş olabilir:

 • Kart bilgileri hatalı girilmiş. Girilen ad, soyad, son kullanım tarihi ve CVV/CVC kodu bilgilerini kontrol ederek ödemeyi tekrar yapmayı deneyin.

 • Kullanılan kartın hesap bakiyesi yetersiz.

 • Girilen kart geçersiz veya son kullanım tarihi dolmuş.

 • Kartın ödeme limiti aşılmış.

 • Banka internet alışverişini yasaklamış.

Not. Yukarıda listelenen tüm nedenleri gözden geçirdiyseniz, ödemenin ilgili kartla neden yapılamadığını öğrenmek için ödeme için kullandığınız bankanın müşteri destek hattını arayın. Müşteri destek iletişim bilgileri genellikle kartın arka yüzünde, alt kısımda belirtilir.

Ödeme yapıldıktan sonra Yandex.Disk alanı artmadı

Ödeme sırasında ek Disk alanı satın almak istediğiniz hesaptan kullanıcı girişi yaptığınıza emin olun. E-posta kutularınızı kontrol edin; ek Disk alanı için ödeme yapılan hesabın e-posta kutusunda, Yandex.Disk'ten gelen ve ekinde satın alma faturası bulunan bir e-posta olmalıdır. Ekinde fatura olan bir e-posta yoksa veya yanlışlıkla başka bir hesap için Disk alanı ödemesi yaptıysanız, Destek Ekibi'ne yazın.

Tüzel kişiler için ödeme onayı

Yandex.Disk ticari olmayan kişisel kullanım için tasarlanmıştır. Bu nedenle; ödeme onayı almak, fatura kesmek veya kurumsal kart ile ödeme yapmak mümkün olmaz.