"Disk Pro" Aboneliği

Disk Pro aboneliği ile:

Disk Pro aboneliğinin (100 GB, 1 veya 3 TB'lik tarifelerin) sağladığı depolama alanı sizin için yetersizse Yandex 360 Premium'u etkinleştirerek gerekli ek depolama alanını satın alabilirsiniz.

 1. Aboneliğin uzatılması
 2. Abonelik durumunu öğrenme
 3. Aboneliği devre dışı bırakma
 4. Abonelik sona erdiğinde ne olur?
 5. Kartımdan para çekiliyor fakat hesabı bilmiyorum
 6. Kart ile ödeme yaparken bir hata oluştu
 7. Disk uygulamasında alan satın alma
 8. Kurum adına Disk ücreti ödeme

Aboneliğin uzatılması

Abonelik, hesabınızdan her ay veya yıl, bir sonraki abonelik dönemi için ücret tahsil edilemesiyle birlikte otomatik olarak uzatılır. İstediğiniz zaman abonelik yenilemeyi iptal edebilirsiniz.

Daha önce aboneliğiniz için bir kredi kartı ile ödeme yaptıysanız ve şimdi başka bir karttan para çekilmesini istiyorsanız, Yandex ID ayarlarında güncel olmayan kartınızı silin ve yeni kartınızı ekleyin.

Abonelik durumunu öğrenme

Yandex Disk Pro sayfasında bedeli ödenen Yandex Disk alanının hangi tarihe kadar kullanılabileceğini görebilirsiniz. Paketlerinizin geçerlilik süresinin dolmasına az kaldığıyla ilgili bildirimler Yandex posta kutunuza gönderilir.

Aboneliği devre dışı bırakma

Aboneliğinizi devre dışı bırakamaz fakat onun otomatik yinelenmesini istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Bunun için Disk Pro sayfasını açıp istenilen paketin karşısındaki İptal bağlantısına tıklayın. Bu durumda paket, en son ödeme döneminin sonuna kadar aktif olur.

Abonelik sona erdiğinde ne olur?

Abonelik sona erdiğinde bedeli ödenmemiş Disk alanı devre dışı bırakılır. Fakat bu durum Disk'in aşırı dolu olmasına neden olabilir.

Yandex Disk'te boş alan kalmadığında erişiminiz sınırlanır. Sınırlamalardan kurtulmak için gereksiz dosyaları silmeniz, çöp kutusunu temizlemeniz (buradaki dosyalar da yer kaplar) veya ek alan satın almanız gerekir. Aksi takdirde, 44 gün sonra Yandex Disk'e erişiminiz tamamen engellenir ve 6 ay sonra tüm dosyalarınız kalıcı olarak silinir. Bu konuda daha fazla bilgi için Disk'te kullanılabilir alan bölümünü okuyun.

Kartımdan para çekiliyor fakat hesabı bilmiyorum

Kartınızdan para tahsil ediliyorsa fakat hesabı bilmiyorsanız sayfanın alt kısmındaki form üzerinden destek ekibi'ne yazın. E-postada kart maskesini (ilk 6 ve son 4 rakam), çekilen para miktarı ve iptal tarihini belirtin ve geri ödemenin hemen gerekli olup olmadığını netleştirin.

Kart ile ödeme yaparken bir hata oluştu

Ek alan ödemeleri sırasında ortaya çıkan hataların büyük kısmı, ödeme için kullanmakta olduğunuz bankadan kaynaklanmaktadır. Maalesef, hatalar bize açıklamasız olarak geri döner.

Ödeme aşağıdaki nedenlerden dolayı gerçekleştirilememiş olabilir:

 • Kart bilgileri hatalı girilmiş. Girilen ad, soyad, son kullanım tarihi ve CVV/CVC kodu bilgilerini kontrol ederek ödemeyi tekrar yapmayı deneyin.

 • Kullanılan kartın hesap bakiyesi yetersiz.

 • Girilen kart geçersiz veya son kullanım tarihi dolmuş.

 • Kartın ödeme limiti aşılmış.

 • Banka internet alışverişini yasaklamış.

Not. Yukarıda listelenen tüm nedenleri gözden geçirdiyseniz, ödemenin ilgili kartla neden yapılamadığını öğrenmek için ödeme için kullandığınız bankanın müşteri destek hattını arayın. Müşteri destek iletişim bilgileri genellikle kartın arka yüzünde, alt kısımda belirtilir.

Disk uygulamasında alan satın alma

Ek Disk alanını sadece Disk sitesinden değil, uygulama üzerinden de satın alabilirsiniz. Uygulama üzerinden yapılan alım için promosyon kodları veya indirimler geçerli değildir.

Ayrıntılı bilgiyi Android veya iOS için Disk Yardımı'nda bulursunuz.

Kurum adına Disk ücreti ödeme

Disk'i kurumsal amaçlarla kullanmak istiyorsanız Kurumlar için Yandex 360'ı kullanın.