Ek alan satın alma

Yandex.Disk'te ek alan satın aldığınızda, otomatik olarak Yandex.Disk Pro aboneliği elde etmiş olursunuz. Ayrıca, bir takım ek özelliklere erişirsiniz:

 1. Alan satın alma
 2. Birden fazla paket satın alabilir miyim?
 3. Aboneliğin uzatılması
 4. Otomatik abonelik uzatmayı devre dışı bırakma
 5. Abonelik sona erdiğinde ne olur?
 6. Disk'te ödenen alan için para iadesi
 7. Kartımdan para çekiliyor fakat hesabı bilmiyorum
 8. Kart ile ödeme yaparken bir hata oluştu
 9. Ödeme yapıldıktan sonra Yandex.Disk alanı artmadı
 10. Tüzel kişiler için ödeme onayı

Alan satın alma

Not. Yandex'te birden fazla hesabınız varsa Disk alanını genişletmek istediğiniz hesaptan kullanıcı girişi yaptığınızdan emin olun. Ödediğiniz alanı bir hesaptan diğerine aktarmak mümkün olmayacaktır.

Yandex.Money ile sadece Yandex.Money elektronik cüzdanının bağlı olduğu kullanıcı hesabınız için Disk alanı ücretini ödeyebilirsiniz. Diğer kullanıcı hesaplarınız için Disk alanı ücretini bu Yandex.Money cüzdanınızdan ödemeniz mümkün değildir.

 1. Yandex.Disk Pro sayfasına gidin.
 2. Yandex.Disk'inizin alanını ne kadara çıkarmak istediğinizi seçin: 100 GB veya 1 TB.

 3. Tarife seçin:
  • 1,7$/ay ödeyerek abone ol (yıllık ödeme yapıldığında): yıllık abonelik %17 daha avantajlı. Ödeme yıllık gerçekleşecektir.
  • 2$/ay ödeyerek abone ol: aylık abonelik. Ödeme her ay gerçekleşecektir.
 4. Ödeme yöntemini seçin:
  • Banka kartı: Kart bilgilerini girin İleride hızlı ödeme yapabilmek için kart bilgilerinizi kaydedin seçeneğini işaretleyin ve Öde butonuna tıklayın.
  • Yandex.Money: Sol alt köşedeki Yandex.Money ile öde butonuna tıklayın ve talimatları izleyin.

Birden fazla paket satın alabilir miyim?

Evet, istediğiniz sayıda aynı veya farklı paketler seçip satın alabilirsiniz. Örneğin, 100 GB'lık bir paket satın aldıysanız ve 3 TB daha alana ihtiyacınız varsa, her biri 1 TB'lık üç paket satın alabilirsiniz.

Yandex.Disk Pro'nun getirdiği ek özellikler ilk satın almadan itibaren etkinleştirilir.

Aboneliğin uzatılması

Abonelik, hesabınızdan her ay veya yıl, bir sonraki abonelik dönemi için ücret tahsil edilemesiyle birlikte otomatik olarak uzatılır. Aboneliğinizin uzatılmasından istediğiniz zaman vazgeçebilirsiniz.

Otomatik abonelik uzatmayı devre dışı bırakma

İstediğiniz zaman, Yandex.Disk Pro sayfasına giderek ödemeyi otomatik uzatma talimatını iptal edebilirsiniz. Bunun için, istenilen paketin karşısındaki İptal bağlantısına tıklayın. Bu durumda paket, en son ödeme döneminin sonuna kadar aktif olur.

Yandex.Disk Pro sayfasında ayrıca, bedeli ödenen Yandex.Disk alanının hangi tarihe kadar kullanılabileceğini görebilirsiniz. Paketlerinizin geçerlilik süresinin dolmasına az kaldığıyla ilgili bildirimler Yandex posta kutunuza gönderilir.

Otomatik uzatmayı devre dışı bırakmak istiyor fakat daha sonra manuel olarak aboneliğinizi aylık veya yıllık olarak uzatmak istiyorsanız, önce İptal butonuna daha sonra Uzat butonuna tıklayın.

Abonelik sona erdiğinde ne olur?

Ek depolma alanı, ödeme süresi bittiğinde ödenmemiş alan iptal edilecektir. Bununla birlikte, Disk'teki dosyalarınızın toplam boyutu kullanılabilir Disk kapasitesini aşıyorsa, yeni dosyaları yükleyemez, mevcut dosyaları paylaşamaz ve ortak klasörler oluşturamazsınız. Ayrıca daha önce paylaştığınız dosyalar bilgisayara genel erişim bağlantısı üzerinden indirilemez ama Disk'e kaydedilebilir. Dosyalar ile diğer işlemleriniz engellenmez: dosyaları görüntüleyebilir, bilgisayara indirebilir, taşıyabilir ve silebilirsiniz.

Tüm olanaklardan tekrar yararlanabilmek için kullanılan alanı müsait alan boyutlarına kadar küçültün veya tekrar ek alan satın alın. Yandex.Disk alanınızı boşaltmak için dosyaları Disk'ten silmek veya Disk'le eşitlenmeyen bilgisayar klasörlerinize taşımak gibi farklı yöntemler kullanabilirsiniz.

Disk'te ödenen alan için para iadesi

Yanlışlıkla Disk'te ek alan satın aldıysanız ve parayı geri almak istiyorsanız iade yapabilirsiniz.

Not. Ödeme yapıldıktan sonra bir aydan kısa bir süre geçtiyse iade yapılabilir.

İade yapmak için sayfanın altındaki form üzerinden destek ekibi'ne yazın. Yazıda, geri almak istediğiniz yerin kullanıcı adını ve paketini belirtin.

Kartımdan para çekiliyor fakat hesabı bilmiyorum

Kartınızdan para tahsil ediliyorsa fakat hesabı bilmiyorsanız sayfanın alt kısmındaki form üzerinden destek ekibi'ne yazın. E-postada kart maskesini (ilk 6 ve son 4 rakam), çekilen para miktarı ve iptal tarihini belirtin ve geri ödemenin hemen gerekli olup olmadığını netleştirin.

Kart ile ödeme yaparken bir hata oluştu

Ek alan ödemeleri sırasında ortaya çıkan hataların büyük kısmı, ödeme için kullanmakta olduğunuz bankadan kaynaklanmaktadır. Maalesef, hatalar bize açıklamasız olarak geri döner.

Ödeme aşağıdaki nedenlerden dolayı gerçekleştirilememiş olabilir:

 • Kart bilgileri hatalı girilmiş. Girilen ad, soyad, son kullanım tarihi ve CVV/CVC kodu bilgilerini kontrol ederek ödemeyi tekrar yapmayı deneyin.

 • Kullanılan kartın hesap bakiyesi yetersiz.

 • Girilen kart geçersiz veya son kullanım tarihi dolmuş.

 • Kartın ödeme limiti aşılmış.

 • Banka internet alışverişini yasaklamış.

Not. Yukarıda listelenen tüm nedenleri gözden geçirdiyseniz, ödemenin ilgili kartla neden yapılamadığını öğrenmek için ödeme için kullandığınız bankanın müşteri destek hattını arayın. Müşteri destek iletişim bilgileri genellikle kartın arka yüzünde, alt kısımda belirtilir.

Ödeme yapıldıktan sonra Yandex.Disk alanı artmadı

Ödeme sırasında ek Disk alanı satın almak istediğiniz hesaptan kullanıcı girişi yaptığınıza emin olun. E-posta kutularınızı kontrol edin; ek Disk alanı için ödeme yapılan hesabın e-posta kutusunda, Yandex.Disk'ten gelen ve ekinde satın alma faturası bulunan bir e-posta olmalıdır. Fatura içeren e-posta yoksa veya yanlışlıkla başka bir hesap için alan ödemesi yaptıysanız, sayfanın altındaki form üzerinden destek ekibi'ne yazın.

Tüzel kişiler için ödeme onayı

Yandex.Disk ticari olmayan kişisel kullanım için tasarlanmıştır. Bu nedenle; ödeme onayı almak, fatura kesmek veya kurumsal kart ile ödeme yapmak mümkün olmaz.