Ek alan satın alma

1 ay veya 1 yıl süre ile ek Disk depolama alanı satın alabilirsiniz. Disk'in kapasitesini arttır sayfasına gidip size uygun paketi (10 GB, 100 GB veya 1 TB) seçin ve hizmet bedelini banka kartıyla ödeyin (Visa veya MasterCard).

Not. Aynı veya farklı paketlerden istediğiniz sayıda satın alabilirsiniz.

Ödemenin uzatılması

Seçilen paketin ödemesini istediğiniz zaman uzatabilirsiniz. Mevcut paketin geçerlilik süresi henüz dolmadıysa, yeni paket eskisi bittikten sonra etkinleştirilir.

Ödemeyi uzatmak için, Disk'in kapasitesini arttır sayfasına gidin ve istediğiniz paketin karşısındaki Uzat butonuna tıklayın.

Seçilen paketin ödemesi otomatik olarak uzatılacak şekilde ayar yapabilirsiniz. Bunun için, hizmeti satın alırken Tekrarlanan ödeme onay kutusunu işaretleyin. Gelecekte, seçilen paketin tutarı hesabınızla ilişkilendirdiğiniz karttan otomatik olarak çekilir. Ödemelerin başarıyla gerçekleştirildiği veya başarısız olduğu bilgisi Yandex posta kutunuza gönderilir.

Uyarı. Tek seferlik ödeme, tekrarlanan ödeme haline getirilemez. Ödemeyi otomatik olarak uzatmak istiyorsanız, böyle bir paket satın alabilir ve ödemesini yaparken Tekrarlanan ödeme onay kutusunu işaretleyebilirsiniz.

İstediğiniz zaman, Disk'in kapasitesini arttır sayfasına giderek ödemeyi otomatik uzatma talimatını iptal edebilirsiniz. Bunu yapmak için gerekli paket karşısında Tekrarlanan ödeme → Ödemenin tekrarlanmasını iptal et bağlantısına tıklayın. Bu durumda paket, en son ödeme döneminin sonuna kadar aktif olur.

Disk'in kapasitesini arttır sayfasında ayrıca, bedeli ödenen Disk alanının hangi tarihe kadar kullanılabileceğini görebilirsiniz. Paketlerinizin geçerlilik süresinin dolmasına az kaldığıyla ilgili bildirimler Yandex posta kutunuza gönderilir.

Paketin geçerlilik süresinin sonu

Bedeli ödenen paketin geçerlilik süresi sona erdiyse ve Disk'teki tüm kullanılabilir alan da dolduysa, Disk'e yeni dosyalar yükleyemezsiniz. Disk'te yüklü bulunan dosyalar silinmez ya da engellenemez ve daha önce olduğu gibi görüntülenmek, indirilmek, paylaşılmak ve diğer işlemleri yapmak üzere bu dosyalara erişilebilir.