Giriş, çıkış ve hesap işlemleri

Yandex.Disk'e giriş

İnternete bağlı herhangi bir cihazdan kendi Yandex.Disk'inize girebilirsiniz. Bunu yapmak için tarayıcınızın adres çubuğuna disk.yandex.com.tr yazın, Yandex kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve Giriş yap butonuna tıklayın. İki aşamalı kimlik doğrulamayı kullanıyorsanız veya daha önce kullandıysanız giriş yapmak için Yandex.Key uygulamasında oluşturulmuş tek kullanımlık şifre gerekmektedir.

Yandex.Disk yalnızca, Yandex'te hesabı olan kullanıcılara açıktır. Yandex'e giriş yapmak için bir sosyal paylaşım profili veya telefon numarası kullanıyorsanız, hesabınızın türünü Yandex kullanıcı hesabı olarak değiştirin. Bunun için Yandex.Pasaport profilinizin sayfasındaki Kullanıcı adı oluştur bağlantısına tıklayın.

İpucu. Yandex.Disk'e hızlı erişim için favori bağlantılarınıza Yandex.Disk'i ekleyin veya tarayıcınızda Yandex.Disk'i başlangıç sayfanız yapın.
Not. Başkasının cihazından internete girdiyseniz ve tarayıcının kullanıcı hesabınızı ve şifrenizi hatırlamasını istemiyorsanız, yetkilendirme sayfasında Bu bilgisayarda beni hatırlama seçeneğini etkinleştirin. Oturum, siz tarayıcıyı kapattıktan hemen sonra veya Yandex.Disk ile çalışmanız bittikten 2 saat sonra sona erecektir.

Daha fazla bilgi için bkz. Yandex'e giriş.

Başka bir hesaba geçiş

Yandex'te birden fazla hesap kullanıyorsanız, ayrı ayrı kullanıcı hesabı ve şifre girmeden aralarında geçiş yapabilirsiniz:Bu özelliği destekleyen Yandex.Disk, Yandex.Mail, Yandex.Pasaport ve diğer Yandex servislerinden bir hesap seçebilirsiniz. Seçilen hesap ana hesap olarak kabul edilir; bu hesapla, henüz kullanımda olmayan Yandex servisleri için de yetkilendirilirsiniz.

Listeye en fazla 15 hesap ekleyebilirsiniz. Listeden herhangi bir hesabı kaldırmak için, söz konusu hesaba geçin ve Çıkış bağlantısını takip edin. Geçerli hesap listeden kaybolur ve siz otomatik olarak bir sonraki hesaba bağlanırsınız.

Listeden birden fazla hesabı kaldırmak için Kullanıcı Ekle bağlantısına gidin, sol üst köşedeki simgesine tıklayın ve ardından kaldırmak istediğiniz hesabın sağ tarafında yer alan simgesine tıklayın.

Yandex.Disk'ten çıkış

Ekranın sağ üst köşesindeki hesap menüsünü açın ve Çıkış butonuna tıklayın.

Başkasının cihazında Disk'inizden çıkmayı unuttuysanız Yandex.Pasaport sayfasını açın, Giriş geçmişi ve cihazlar menüsündeki Tüm cihazlarda çıkış yap bağlantısına tıklayın.

Uyarı. Yandex hizmetlerine daha sonra erişmek için, her bir cihazda yeniden oturum açmanız ve şifreyi yeniden girmeniz gerekecektir.

Şifreyi veya güvenlik sorusunun yanıtını nasıl değiştirebilirim?

Güvenlik amacıyla her 6 ayda bir şifreyi değiştirmeniz önerilir.

Yandex şifrenizi değiştirmek için, ekranın sağ üst köşesindeki hesap menüsünü açın, Hesap yönetimi butonuna tıklayın ve Şifreler ve hesaba giriş menüsünde Şifreyi değiştir bağlantısına tıklayın.

Açılan sayfada, geçerli şifrenizi girin, ardından yeni şifrenizi doğrulamak amacıyla art arda iki kez girin. Görseldeki karakterleri girin ve Kaydet butonuna tıklayın.

Uyarı. Şifreyi değiştirdikten sonra, diğer bilgisayarlarda açık olan tüm oturumlardan otomatik olarak çıkış yapılacaktır.

Güvenlik sorusunu veya yanıtını, Yandex.Pasaport sayfasındaki Şifreler ve hesaba giriş menüsünde yer alan güvenlik sorusu bağlantısına tıklayarak değiştirebilirsiniz.

Yandex.Disk'ten tüm dosyaları indirme

Yandex.Disk programında
 1. Yandex.Disk programını kurun.
 2. Program penceresindeki tüm dosyaları ve klasörleri seçin.
 3. İçerik menüsünden Bilgisayarda kopya oluştur'u seçin.

Dosyalar “İndirilenler” adlı sistem klasörüne indirilir.

Yandex.Disk sayfasından

Tarayıcı üzerinden birden fazla dosya indirmek için:

 1. Dosyaları seçin.
 2. Üst panelde İndir butonuna tıklayın.

Dosyalar arşiv olarak indirilir.

Birden fazla klasör aynı anda indirilemez; klasörler sadece tek tek indirilebilir. Ancak, tüm klasörleri ve dosyaları tek bir klasörün içine taşıyıp indirebilirsiniz.

Tüm dosyaları başka bir hesaba taşıma

Açık bağlantı kullanarak
 1. İlk hesapta yer alan tüm dosya ve klasörleri tek bir klasöre taşıyın.
 2. Bu klasör için açık bağlantı oluşturun.
 3. İkinci hesapta bu açık bağlantıyı açın ve Yandex.Disk'e kaydet butonuna tıklayın.
Paylaşılan klasörü kullanarak
 1. İlk hesapta yer alan tüm dosya ve klasörleri tek bir klasöre taşıyın.
 2. İkinci hesap için bu klasöre erişimi yapılandırın.
 3. İkinci hesaptayken paylaşılan klasördeki dosyaları diskinizdeki başka bir klasöre kopyalayın.

Windows'u yeniden yükledikten sonra Yandex.Disk'i geri yükleme

Windows'u yeniden yüklediyseniz veya sabit diskinizi değiştirdiyseniz, hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini bildiğiniz takdirde Yandex.Disk'ten verileri kolayca geri yükleyebilirsiniz.

 1. Uygulamayı Yandex.Disk sayfasından indirin. Dosya indirilmeye başladığında, sayfada çalıştırma talimatları görüntülenir.
 2. Kurulumdan sonra, Yandex hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini girin.

Şifrenizi unuttuysanız, talimatları takip ederek kurtarabilirsiniz.

Yandex.Disk hesabını silme

Yandex.Disk, tüm Yandex kullanıcıları için varsayılan olarak etkindir, devre dışı bırakılamaz. Bu nedenle, Yandex.Disk hesabınızı silemezsiniz. Ancak, Yandex.Disk'teki tüm dosyaları silmek, dolayısıyla bu servisi kullanmamak mümkündür. Bu durumda, diğer Yandex servislerini (örneğin, Yandex.Mail) kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yandex hesabınızı tamamen silmek isterseniz, Hesap silme ile ilgili makaleye göz atın. Bu durumda, tüm Yandex servislerindeki verileriniz silinir ve bu servislere erişim ortadan kalkar.