E-posta ekleri ile çalışma

E-posta ekleri sayfasında Yandex.Mail'da herhangi bir postaya (gelen, giden, silinmiş veya taslak) ekli tüm dosyalar depolanır. Bunlar sadece mesaj göndericisi ve alıcısının erişimine açıktır.

Mobil e-posta uygulamalarının dosyaları Disk'inizde yer kaplamaz, Yandex.Disk dosyasıyla eşitlenmez ve mobil uygulamalar aracılığıyla erişilmez. Ekteki dosyaya tüm cihazlardan erişilebilirliği sağlamak için bunu Disk'teki klasörlerden birine kopyalayın. Dosyalara geçmek için soldaki panel üzerinden Arşiv → E-posta ekleri yolunu takip edin.

Not. E-posta eklerini başka klasörlere taşıyamaz ama kopyalayabilirsiniz.

Tüm e-posta eki dosyaları iki türe ayrılır:

 • E-posta ekleri: Boyutu 25 MB'tan küçük ve e-postaya eklenmiş olan dosyalar. Bu dosyayı silmek için:
  1. Dosyayı seçin
  2. Üstteki panelde simgesine tıklayın.
  3. Listede e-posta mesajının konusuna tıkladığınızda eki olan mesaj yeni sekmede açılır.
  4. Yandex.Mail'in üstteki panelinde Sil öğesine tıklayın.
 • Disk'e yönlendiren bir bağlantı olarak gönderilen dosyalar: Boyutu 25 MB'tan fazla olan ve eklendiğinde Disk'e otomatik olarak yüklenen dosyalar. E-posta servislerinin çoğu büyük dosyaları e-posta eki olarak kabul etmediği için bu dosyalar Disk'e kaydedilerek saklanır.
  Not. Disk'e, bağlantı olarak gönderilen dosyalara, yalnızca gönderici ve e-posta alıcısı tarafından erişilebilir. Diğer kişiler, yalnızca e-posta göndericisi veya alıcısı onlara dosya bağlantısını gönderirse veya herkese açık kaynaklarda bağlantıyı yayınlarsa dosyalara erişebilir.

  Disk'e bağlantı olarak gönderilenler klasöründen dosya silmek için dosyayı seçin ve özellikler panelinde Sil butonuna basın.

Dosyayı e-posta ekleri sayfasından sildiğinizde bu dosya mesaj alıcısının erişiminden kaldırılacaktır.