E-posta ekleri görüntüleme

E-posta ekleri klasöründe Yandex.Mail'da herhangi bir postanın (gelen, giden, silinmiş veya taslak) eki olarak gönderilen dosyalar depolanır. E-postaya eklendiğinde bu dosyalar otomatik olarak Disk'e yüklenir. E-posta servislerinin çoğu büyük dosyaları e-posta eki olarak kabul etmediği için bu dosyalar Disk'e kaydedilerek saklanır.

Not. Disk'e, bağlantı olarak gönderilen dosyalara, yalnızca gönderici ve e-posta alıcısı tarafından erişilebilir. Diğer kişiler, yalnızca e-posta göndericisi veya alıcısı onlara dosya bağlantısını gönderirse veya herkese açık kaynaklarda bağlantıyı yayınlarsa dosyalara erişebilir.

Mobil e-posta uygulamalarının dosyaları Disk'inizde yer kaplar, Yandex.Disk dosyasıyla eşitlenir ve mobil uygulamalar aracılığıyla erişilir.

E-posta ekleri klasöründen dosya başka bir klasöre taşınması halinde bile alıcının erişimine açık kalır. Ancak bu dosyanın açık bağlantısını devre dışı bırakırsanız veya dosyayı Disk'ten erseniz alıcı dosyayı görüntüleyemez.

“E-posta ekleri” klasöründe aranan dosya yok

E-posta ekleri klasöründe aradığınız eki bulamamanız o eki içeren e-postanın 2020 yılından önce gönderildiği anlamına gelir. Bu tür dosyalar Arşiv bölümünde saklanır ve Disk'in sadece web arayüzünden erişilebilir.