E-posta eklerini görüntüleme

Toplam boyutu 25 MB'ın üzerinde olduğu için e-postaya sığamayan ekler Yandex Disk'teki E-posta ekleri klasörüne kaydedilir. Bu toplam boyut, birkaç küçük dosyadan veya tek bir büyük dosyadan oluşabilir. Bu tür dosyaların kendileri otomatik olarak Disk'e yüklenerek e-postaya bağlantı olarak eklenir. Bunun nedeni, e-posta servislerinin çoğunun büyük dosyaları e-posta eki olarak kabul etmemesidir.

E-posta ekinin izin verilen maksimum boyutu 1 GB'tır. E-postalara daha büyük dosyalar ekleyebilmek için Yandex 360 Premium abonesi olmalısınız.

Not. Disk'e, bağlantı olarak gönderilen dosyalara, yalnızca gönderici ve e-posta alıcısı tarafından erişilebilir. Diğer kişiler, yalnızca e-posta göndericisi veya alıcısı onlara dosya bağlantısını gönderirse veya herkese açık kaynaklarda bağlantıyı yayınlarsa dosyalara erişebilir.

Mobil e-posta uygulamalarının dosyaları Disk'te yer kaplar, Yandex Disk dosyasıyla eşitlenir ve mobil uygulamalar aracılığıyla erişilir. Yandex Disk'te yeterli alanınız yoksa büyük boyuttaki dosyalar eklenemez.

Dosya E-posta ekleri klasöründen başka bir klasöre taşınsa bile alıcının erişimine açık kalır. Ancak bu dosyanın açık bağlantısını devre dışı bırakırsanız veya dosyayı Disk'ten silerseniz alıcı bu dosyayı görüntüleyemez.

“E-posta ekleri” klasöründe aranan dosya yok

E-posta ekleri klasöründe aradığınız eki bulamamanız o eki içeren e-postanın 2020 yılından önce gönderildiği anlamına gelir. Bu tür dosyalar Arşiv bölümünde saklanır ve Disk'in sadece web arayüzünden erişilebilir.