Disk'teki dosya ve klasörlerle yapılabilen işlemler

Dosya veya klasör genel işlemleri üstteki panel veya içerik menüsünde görüntülenir. Ek işlemleri görmek için simgesine tıklayın. Dosya ve klasörler ile ilgili olarak yapılan işlemler Geçmiş'e kaydedilir.  1. Dosya bilgilerinin görüntülenmesi
  2. Dosya listesi sıralama
  3. Birkaç dosya veya klasör seçme

Dosya bilgilerinin görüntülenmesi

Seçilen dosya veya klasörle ilgili tüm bilgileri almak için sol üst köşede bulunan simgesine tıklayın. Menüde aşağıdakiler görüntülenecektir:

  • adı (değiştirmek için üstteki panel veya içerik menüsünde  → Yeniden adlandır öğesine tıklayın);
  • boyutu;
  • son düzenleme zamanı;
  • klasörler için dosya sayısı;
  • genel erişime açık dosya veya klasörler için görüntüleme ve indirme sayısı.

Ayrıca, klasördeki her dosyanın boyutunu görüntülemek için dosya listesinin görünümünü tabloya çevirin: sağ üst köşede simgesine tıklayın. Boyut sağ sütunda gösterilir.

Dosya listesi sıralama

Klasördeki dosya listesinde dosya sırası düzenlenebilir; mevcut seçenekleri görmek için sıralama butonuna tıklayın.Birkaç dosya veya klasör seçme

Birkaç dosyayı aynı anda yönetmek için onların bulunduğu bölgeyi seçtiğinizde üstteki panelde tüm grup işlemlerine erişebileceksiniz. Sırayla birkaç dosya seçmek için Shift tuşuna basılı tutarak seçmek istediğiniz ilk ve son dosyaya tıklayın. Birkaç ayrı dosya seçmek için seçim yaparken Ctrl (MS Windows) veya (Mac OS X) tuşunu basılı tutun.Not. Aynı anda en fazla 500 dosya seçebilirsiniz.