Düzenleme geçmişinin görüntülenmesi

Yandex.Disk 1 Mayıs 2018'den bu yana dosyaların düzenleme geçmişini kaydetmeye başladı. Bir dosyadan yanlışlıkla önemli bir bilgiyi sildiyseniz bu doyanın önceki sürümüne geri dönebilir ve bilgileri geri yükleyebilirsiniz.

Önceki dosya sürümleri Yandex.Disk'inizde yer kaplamaz.

Düzenleme geçmişi, bir dosyada yapılan son değişiklikten itibaren 90 gün boyunca saklanır. Örneğin, 17 Nisan'da belirli bir dosyada düzenleme yaptıysanız bu dosyanın 17 Ocak - 17 Nisan aralığına ait önceki sürümleri düzenleme geçmişinde korunacaktır. Öte yandan, ücretli ek Disk alanı satın almadıysanız yalnızca son 14 günlük süreye ait dosya sürümlerine erişebilirsiniz. Düzenleme geçmişinin tamamına erişebilmek için Yandex.Disk Pro'yu etkinleştirin.

Dosyanın düzenleme geçmişini açmak için:

  1. Dosya veya klasör seçin. Bunun için dosya veya klasör simgesini basılı tutun.
  2. Üst panelde simgesine tıklayın.
  3. Düzenleme geçmişi öğesini seçin.

Düzenleme geçmişi, dosyanın oluşturulma tarihi ve saati ile daha sonra yapılan düzenlemelerin tarihlerini ve saatlerini içerir. Dosyayla ilgili tüm işlemler günlere göre gruplanarak sıralanır.

Dosyanın önceki sürümlerinden birini görüntülemek için ilgili tarihin sağında simgesine tıklayıp 'ı seçin. Eski sürümün kopyasını kaydetmek veya geçerli sürümü daha eski bir sürümle değiştirmek istiyorsanız simgesine tıklayın ve Geri al'ı seçin.