Dosya düzenleme geçmişini görüntüleme

Yandex.Disk, dosyalara yapılan değişikliklerin geçmiş kayıtlarını saklar. Bir dosyadan yanlışlıkla önemli bir bilgiyi sildiyseniz, bu doyanın önceki sürümüne geri dönebilir ve bilgileri geri yükleyebilirsiniz.

Önceki dosya sürümleri Yandex.Disk'inizde yer kaplamaz.

Disk Pro aboneliğiniz varsa son 90 güne ait düzenleme geçmişine erişebilirsiniz. Disk Pro aboneliğiniz yoksa sadece 14 günlük kayıtlara erişiminiz var.
  1. Geçmişi aç
  2. Başkalarına ait açık dosyaların sürümleri
  3. Paylaşılan klasörlerdeki dosya sürümleri

Geçmişi aç

  1. Dosyayı seçin.
  2. Üst panelde simgesine veya içerik menüsünde Düzenleme Geçmişi'ne tıklayın.

Değişiklik geçmişinde, dosyanın oluşturulduğu ve değiştirildiği tarih ve saat gösterilir. Dosya birkaç kez üst üste düzenlendiğinde bu sürümler birlikte gruplanır.

Dosyanın belirli eski sürümünde hangi değişikliklerin yapıldığını öğrenmek için sürümü indirin. Bundan sonra mevcut sürümü eski sürümle değiştirmek isterseniz Geri yükle'ye tıklayın ve Mevcut olanın yerine kaydet öğesini seçin. Hem eski hem de en son sürüme ihtiyacınız varsa Geri yükle'ye tıklayıp Kopya olarak kaydet öğesini seçin.

Başkalarına ait açık dosyaların sürümleri

Diğer kişilerin dosya değişiklik geçmişi görüntülenemez. Bir başkasının herkese açık dosya değişiklik geçmişini Disk'inize kaydederseniz, bu doyanın değişiklik geçmişi sıfırdan başlayacaktır.

Paylaşılan klasörlerdeki dosya sürümleri

Paylaşılan klasörlerde, o klasörün tüm katılımcıları tarafından gerçekleştirilen değişiklikler gösterilir. 14 günlük veya 90 günlük düzenleme geçmişine erişimi kullanıcının Disk Pro aboneliği olup olmadığına bağlıdır.