Yandex.Disk ve kullanıcı verileri

Yandex.Disk uygulamasını kullandığınızda Yandex veri toplayarak kendi sunucularına aktarır. Tüm veriler Yandex tarafından veri işleme koşullarına uygun olarak işlenir.

Tüm kullanıcı verileri koruma altındadır.

Soru veya sorunlarınız için Destek Ekibi'ne başvurun.

Yandex.Disk uygulaması hangi verileri aktarır?

Veri türü Hangi amaçla aktarılır? Veri aktarımı nasıl devre dışı bırakılır?
Dosyalar ve üstveriler Servis, dosyaların (fotoğraf, video, belge, not ve diğer dosyaların) yanı sıra üstverileri (dosya boyutu, yükleme süresi, konum, genel verilerin kullanıcıları ve dosyalar üzerinde yapılan etkinlik hakkında bilgiler) depolanması için kullanılır Fotoğraflar uygulamasına ve kameraya erişim izni gerektirir. Veri aktarımı cihazın sistem ayarlarında devre dışı bırakılabilir.

Üstverilerin yalnızca bir kısmıyla ilgili veri aktarımı devre dışı bırakılamaz. Üstverileri aktarmak istemiyorsanız Yandex.Disk uygulamasını kullanmayın.

Saat dilimi, cihazın dili Uygulama arayüzünün yerelleştirilmesi ve uyarlanması. Bu veriler olmadan uygulama kullanılamaz. Üstverileri aktarmak istemiyorsanız Yandex.Disk uygulamasını kullanmayın.
Kullanıcı hesabı bilgileri, benzersiz kullanıcı ve cihaz tanımlayıcıları Kullanıcı tanımlama. Bu veriler olmadan uygulama kullanılamaz. Üstverileri aktarmak istemiyorsanız Yandex.Disk uygulamasını kullanmayın.
Kullanım bilgileri Servisin çalışmasının iyileştirilmesi. Bu veriler olmadan uygulama kullanılamaz. Üstverileri aktarmak istemiyorsanız Yandex.Disk uygulamasını kullanmayın.
Cihazın teknik özellikleri Uygulama performansının artırılması. Bu veriler olmadan uygulama kullanılamaz. Üstverileri aktarmak istemiyorsanız Yandex.Disk uygulamasını kullanmayın.
Uygulama kilitlenme raporları Uygulama performansının artırılması. Bu veriler olmadan uygulama kullanılamaz. Üstverileri aktarmak istemiyorsanız Yandex.Disk uygulamasını kullanmayın.
Ağ türü, cihazdaki boş alan boyutu Uygulama performansının artırılması. Bu veriler olmadan uygulama kullanılamaz. Üstverileri aktarmak istemiyorsanız Yandex.Disk uygulamasını kullanmayın.

Uygulama ayarlarında veya cihazın sistem ayarlarında toplanması kapatılamayan verilerin aktarımını ancak Yandex.Disk uygulamasını silerek iptal edebilirsiniz.

Yandex.Disk uygulamasının çalışmasıyla ilgili bir sorunla karşılaştıysanız, lütfen, uygulamanın içindeki geri bildirim formunu kullanarak hatayı bize bildirin:

  1. Uygulama ayarlarını açın.
  2. Yardım ve Geri Bildirim → Sorun bildir ögesini seçin.
  3. Sorunun konusunu seçin.
  4. Sorunu mümkün olduğunca ayrıntılı açıklayın.
Not. Mobil uygulama ile ilgili sorunlar hakkında lütfen Yardım sayfalarından değil, uygulamanın kendi içinden yazın. Bu şekilde başvurunuz gerekli uzmanlara ulaşır ve daha hızlı yanıt alırsınız. Ayrıca uygulamadan gönderildiği zaman uzmanlarımız sorunu çözmeye yardımcı olan teknik bilgileri görürler.

Uygulama beklenmedik bir şekilde kapatılıyorsa ve bu uygulamadan bize e-posta gönderemiyorsanız hata mesajını üzerinden gönderin.