Dosyayı aç

Dosyaya tıklayın; dosya Yandex.Disk'te veya seçilen dosya türü ile çalışan varsayılan uygulamada açılacaktır.

Mobil cihazınızda birden fazla böyle uygulama varsa listeden istediğiniz uygulamayı seçebilirsiniz.

Uygulamayı manuel olarak seçmek için dosyayı işaretleyin ve  → ... ile aç simgesine tıklayın.

Uygulamada görselleri görüntüleyebilir ve Düzenleyici'de düzenleyebilirsiniz.

Dahili ses çalar sayesinde Yandex.Disk'inizdeki müziği doğrudan uygulamada dinleyebilirsiniz. Bunun için istediğiniz müzik parçasına tıklayın; ses çalar konsolu ekranın alt kısmında görüntülenecektir.

Klasördeki tüm parçalardan otomatik olarak oynatma listesi oluşturulur.

Ses çalar ayrıca Çevrimdışı bölümünde de mevcuttur.

Dosyayı düzenledim, fakat değişiklikler eşitlenmedi

Disk'teki dosyayı telefonda açtıysanız, dosyayı düzenlediyseniz ve yapılan değişiklikler otomatik olarak eşitlenmediyse, bunun nedeni, Disk'in mobil uygulamasında eşitlemenin olmamasıdır. Bu durumda dosyaları sadece manuel olarak indirebilir ve yükleyebilirsiniz. Ancak Fotoğraf ve videoların sınırsız otomatik yüklenmesini etkinleştirebilirsiniz.

Fotoğraf veya video kalitesi düştü

Görseller yükleme sırasında ilaveten sıkıştırılmadığı için Disk'te orijinal kalitede saklanır. Ancak veri kullanımını azaltmak ve Disk ile çalışmayı hızlandırmak amacıyla, uygulamada görüntülemek üzere Disk daha düşük çözünürlüklü önizleme oluşturur. Görseli orijinal kalitede görüntülemek için mobil cihazınıza indirin.

Uygulamada video düşük kalitede oynatılıyorsa büyük ihtimalle video oynatıcıda düşük çözünürlük seçilmiştir. Bunu daha yüksek olacak şekilde değiştirebilirsiniz. Uygulamada video maksimum 1080p kalitede izlenebilir, bu nedenle video çözünürlüğü daha yüksekse orijinal kalitede görüntülemek için videoyu mobil cihazınıza indirin.

Yandex.Disk uygulamasının çalışmasıyla ilgili bir sorunla karşılaştıysanız, lütfen, uygulamanın içindeki geri bildirim formunu kullanarak hatayı bize bildirin:

  1. Uygulama ayarlarını açın.
  2. Yardım ve Geri Bildirim → Sorun bildir ögesini seçin.
  3. Sorunun konusunu seçin.
  4. Sorunu mümkün olduğunca ayrıntılı açıklayın.
Not. Mobil uygulama ile ilgili sorunlar hakkında lütfen Yardım sayfalarından değil, uygulamanın kendi içinden yazın. Bu şekilde başvurunuz gerekli uzmanlara ulaşır ve daha hızlı yanıt alırsınız. Ayrıca uygulamadan gönderildiği zaman uzmanlarımız sorunu çözmeye yardımcı olan teknik bilgileri görürler.

Uygulama beklenmedik bir şekilde kapatılıyorsa ve bu uygulamadan bize e-posta gönderemiyorsanız hata mesajını Geri Bildirim Formu üzerinden gönderin