Notlar

Yandex.Disk yardımıyla notlar oluşturabilirsiniz. Onlar otomatik olarak buluta kaydedilir ve cihazınıza bir şey olsa da kaybolmaz. Ayrıca notlarınızı birkaç cihazda (örneğin, bilgisayar ve telefon) aynı anda kullanabilirsiniz. Bunun için her iki cihazda da Disk'e giriş yapın.

Uyarı. Notlar sadece Android 5 ve üstü sürüme sahip cihazlarda kullanılabilir.
  1. Not oluştur
  2. Notu sil
  3. İnternet bağlantısı olmadan Notlar'la çalışma
  4. Notlar'ı farklı cihazlarda kullanma

Not oluştur

Notlar sekmesine geçin ve butona tıklayın. Not metninde daha kolay gezinebilmek için metni kalın veya eğik harfli, altı çizili olarak veya liste şeklinde biçimlendirin. Notun maksimum uzunluğu: 50.000 karakter.

Sınırlama. 50.000 karakterden uzunsa not sadece telefonda kaydedilir. Disk'e yüklenmesi için notu kısaltın.

Ayrıca notunuza resim veya başka bir dosya ekleyebilirsiniz. Desteklenen görsel formatları: JPG, JPEG, GİF, BMP, PNG. Bir nota en fazl 40 resim eklenebilir.

Listenin üst kısmına önemli notları sabitleyerek her zaman görünür olmalarını sağlayabilirsiniz. Bunun için notu seçin ve sağ üst köşedeki simgesine tıklayın.

Sınırlama. 500'e kadar not oluşturabilirsiniz.

Notu sil

Artık ihtiyacınız yoksa notu silin; bunun için notu seçin, sağ üst köşedeki simgesine tıklayın.

Not. Silinmiş notlar geri alınamaz.

İnternet bağlantısı olmadan Notlar'la çalışma

Notları internet bağlantısı olmadan düzenleyebilirsiniz. Bunlar telefonunuza kaydedilir ve simgesiyle işaretlenir. İnternet bağlantısı sağlandığında bu notlar Disk'e yüklenir.

Sadece telefonda kaydedilen not başka bir cihazdan düzenleniyorsa Yandex.Disk bu notun bir kopyasını oluşturur. Orijinal notta bir cihazdan yapılan değişiklikler kaydedilir, kopyada ise diğer cihazdan yapılan değişiklikler kaydedilir.

Notlar'ı farklı cihazlarda kullanma

Disk'e aynı hesapla giriş yaparak Notlar'ı birkaç cihazda (örneğin, bilgisayar ve telefon) kullanabilirsiniz. Notlar'ın hangi platformlarda kullanılabileceğini öğrenmek için Disk'te Notlar bölümüne başvurun.

Aynı notu farklı cihazlarda aynı anda düzenlerseniz Yandex.Disk, bu notun bir kopyasını oluşturur. Orijinal notta bir cihazdan yapılan değişiklikler kaydedilir, kopyada ise diğer cihazdan yapılan değişiklikler kaydedilir.