Direct
Bilgi
Bize ulaşın

Seçilen pozisyonda reklam gösterilmiyor

Reklamlarınız hem arama sonuçları sayfasında hem de Yandex servislerinde gösterilebilir.

Reklamın Arama'da ortalama gösterim pozisyonunu Rapor sihirbazı'nda görebilirsiniz. Yeterince yüksek olmayan pozisyonun sebebi düşük teklifler veya seçilen gösterim stratejisinin çalışma özelliklerine bağlı olabilir.

Belirtilen teklif, gerekli pozisyona girmek için yetersizdir

Reklamın gösterim yeri belirtilen teklife bağlıdır. Reklamın gerekli pozisyonda gösterilmesi için sadece gerekli stratejiyi seçmek yetmez, Direct arayüzünde önerilen tıklama fiyatına eşit veya bu fiyatın üstünde olan tıklama fiyatını da belirtmelisiniz.

Örneğin Garantili gösterimlere girmek için sistem tarafından önerilen teklifin altında bir teklif belirttiyseniz reklamınız sadece Dinamik gösterimlere girebilir (seçilen strateji ne olursa olsun).

İstediğiniz pozisyonlardaki fiyat değişikliklerini takip etmek ve gerektiğinde teklifleri güncellemek son derece önemlidir. Reklam pozisyonları kolay takip etmek için Kampanya parametrelerinde ilgili bildirimi etkinleştirebilirsiniz.

Seçilen otomatik strateji

Otomatik teklif yönetimine sahip stratejilerin hedefi, arama sonuçlarında belirli pozisyonların tutulmasından ziyade belirtilen ayarlar çerçevesinde maksimum etkili tıklama ve gösterim sayısı sağlamaktır. Her sözcük grubu için teklif otomatik olarak belirlenir ve daha yüksek pozisyonlarda (Süper pozisyonda veya Garantili gösterimlerde) gösterimler için yeterli olmayabilir.

Otomatik stratejiler belirli sözcük grupları için yüksek önceliği sağlayabilir fakat öncelik Garantili gösterimlerde ve Süper pozisyonda yüksek pozisyonu garanti etmez. Bu ayarın, bütçe dağıtılırken bu sözcük grubunun diğer sözcük gruplarına göre daha ağır olacağı anlamına gelir. Sistem orta ve düşük önceliğe sahip sözcük gruplarındaki teklifleri aza indirerek yüksek önceliğine sahip sözcük gruplarını mümkün olunca yüksek pozisyonlarda göstermeye çalışır.

Reklam gösterim pozisyonları kendiniz yönetmek istiyorsanız manuel teklif yönetimi stratejisini seçebilir teklifleri istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Yanıtlanmayan sorularım var
Makaleyi değerlendirin
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!