Direct
Bilgi
Bize ulaşın

E-posta bildirimleri

Siparişin yönetilmesinin daha etkili olması için Direct'te reklam kampanyası durumuyla ilgili bildirimler öngörülmüştür.

Varsayılan olarak bildirimler Yandex'e kayıt sırasında belirttiğiniz e-posta adresine gönderilir. İstenildiğinde e-posta adresi değiştirilebilir. Profesyonel Arayüz'de her kampanya için ayrı e-posta adresi belirleme seçeneğiniz var.

Profesyonel Arayüz'de bildirimler için e-posta adresini değiştir

Bildirimler için e-posta adresi iki sekmede değiştirilmeli: "Kullanıcı ayarları" ve "Parametreler".

"Kullanıcı ayarları" bağlantısı reklam kampanya isminin sağında yer almaktadır (Kampanyalarım sayfasında). "E-posta adresi" alanına yeni adres ekleyip değişiklikleri kaydedin.

"Parametreler" bağlantısı reklam kampanya isminin altında yer almaktadır. "Bildirimler" alanında Ayarla butonuna tıklayın, yeni e-posta adresini belirtip değişiklikleri kaydedin (Tamam butonuna tıklayın).

Gerekli adres bildirimler için zaten kayıtlıysa bu adresi "Kullanıcı ayarlarında" veya "Reklam kampanyanın parametrelerinde" seçmeniz yeterli olacaktır.

Dikkat! 

Bildirimler tüm kayıtlı adreslere değil; ancak o an seçili olan adrese gönderilir.

İki ayrı e-posta adresi için bildirimleri ayarla
Kısıtlama. 

Bu seçenek sadece Direct'in Profesyonel Arayüz'ü için geçerlidir.

İki farklı adrese bildirimleri almak için, birini ana adres olarak "Kullanıcı ayarlarında", diğerini ise "Reklam kampanyanın parametrelerinde" belirtebilirsiniz.

Yukarıda Bildirim adresini değiştir bloğunda Profesyonel Arayüz'de bunu nasıl yapabileceğiniz açıklanmıştır.

Yandex.Direct bildirim aboneliğinden çıkmak

Yandex.Direct bildirimleri için abonelikten çıkmak teknik olarak mümkün değildir. Reklam kampanyasının normal akışını desteklemek için reklamvereni, bakiye hareketleri ve reklam denetim sonuçları hakkında zamanında uyarmanın önemli olduğunu düşünüyoruz.

Hangi bildirimleri devre dışı bırakabilirim?
Kısıtlama. 

Bu özellik sadece Profesyonel Arayüz için geçerlidir; Express Arayüz'de bildirimler kapatılamaz.

Profesyonel Arayüz'de şu tip bildirimleri iptal edebilirsiniz:

  1. Pozisyon değişikliği uyarısı.

    Bu tür bildirimleri iptal etmek için iki sekmede bilgileri düzenlemeniz gerekir: "Kullanıcı ayarları" ve "Parametreler".

    "Kullanıcı ayarları" bağlantısı reklam kampanya isminin sağında yer almaktadır (Kampanyalarım sayfasında). "Pozisyon değişikliği hakkında uyarıları al" öğesinden işareti kaldırın ve değişiklikleri kaydedin.

    "Parametreler" bağlantısı reklam kampanya isminin altında yer almaktadır. "Bildirimler" alanında Ayarla butonuna tıklayın, gerekli bildirimin yanındaki işareti kaldırıp değişiklikleri kaydedin (Tamam butonuna tıklayın).

  2. XLS raporlarının hazır olduğuna dair bildirimler.

    Bildirimleri kapatmak için Parametreleri değiştir sayfasına gidin, "Bildirimler" öğesini seçin ve Ayarla üzerine tıklayın. Gerekli bildirimin karşısında "Al" işaretini kaldırın.

Makaleyi değerlendirin
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!