Direct
Bilgi
Bize ulaşın

Direct'te yayınlanan bir reklam hakkında şikayetim var

Reklamverenler, Yandex.Direct'in hizmet sağlaması için yazılı sözleşme koşullarına göre reklamlarının içeriğini ve yayınlama koşullarını kendileri belirler ve reklamların yasalara uygun olması konusunda sorumludurlar. Yandex.Direct'te yayınlanan bir reklamla ilgili bir hak talebiniz olduğunda reklamı yayınlayan reklamverene başvurmanız gerekir. Gerekli başvuru için gerekli iletişim bilgilerini reklamdaki web bağlantısından o reklamverene ait web sitesine veya elektronik kartvizite geçiş yaparak bulabilirsiniz.

Yandex'i ayrıca bilgilendirmek istiyorsanız lütfen aşağıdaki adrese posta gönderin: YANDEX REKLAMCILIK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ Mecidiyeköy Yolu Caddesi, No:12, Trump Towers 2. Kule, Kat:15 Ofis No: 1501-1502 34387 Mecidiyeköy, 34387, Şişli, İstanbul-Türkiye. Postanızda şunları belirtin:

  • şirketinizin adı, resmi ünvan dahil (veya Adınız ve Soyadınız);

  • bu notu yazmanıza sebep olan reklamın açıklamasını ve şu bilgileri ekleyin: reklam metni, bağlantının yönlendirdiği site; ayrıca bazı durumlar için önem arz ediyorsa anahtar sözcük grupları, hedefleme v.b...;

  • belirtilen reklamın neden yanlış olduğunu düşündüğünüze dair açıklama ve mevcut yasalara bağlantılarla pozisyonunuzu destekleyen belgeler.

Mektubunuzu imzalayın ve bahsedilen belgelerin kopyalarını ekleyin.

Mektuplarınız mutlaka dikkate alınır. Denetleme sonucunda durumu düzeltmek için Yandex'in elinde olan tüm gerekli adımlar atılır. Ancak unutulmamalıdır ki Yandex, reklam dağıtıcısı olarak duruma sadece mevcut yasalar çerçevesinde müdahale edebilir.

Makaleyi değerlendirin
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!