Direct
Bilgi

Reklam ile ilgili şikayetler

Direct'te yayınlanan bir reklam hakkında şikayetim var

Reklam verenler, Yandex.Direct'in hizmet sağlaması için yazılı sözleşme koşullarına göre reklamlarının içeriğini ve yayınlama koşullarını kendileri belirler ve reklamların yasalara uygun olması konusunda sorumludurlar. Yandex.Direct'te yayınlanan bir reklamla ilgili bir hak talebiniz olduğunda reklamı yayınlayan reklamverene başvurmanız gerekir. Başvuru için gerekli iletişim bilgilerini; reklamdaki web bağlantısından o reklamverene ait web sitesine veya elektronik kartvizite geçiş yaparak bulabilirsiniz.

Yandex'i konu ile ilgili ayrıca bilgilendirmek istiyorsanız, lütfen aşağıdaki adrese kargo yoluyla marka bildiriminizi gönderin: YANDEX REKLAMCILIK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ. Esentepe Mah. Talatpaşa Caddesi No:5 Ofis No: 27-28-29-32 34397 Levent, Şişli-İstanbul. Marka bildiriminde şunları belirtin:

  • şirketinizin adı, resmi ünvan dahil (veya Adınız & Soyadınız);

  • bu başvurunuza sebep olan reklamın tanımı ve şu bilgiler: reklam metni, bağlantının yönlendirdiği site (ayrıca bazı durumlar için önem arz ediyorsa anahtar sözcük grupları, hedefleme v.b.);

  • resmi tescilli ticari marka belgesi, mahkeme kararı, tescilli patent belgesini eklemek suretiyle, yanlış bulduğunuz ilan hakkında açıklamanız.

Bu metni imzalayın ve bahsedilen belgelerin kopyalarını ekleyin.

Marka bildiriminiz mutlaka dikkate alınır. İnceleme sonucunda durumu düzeltmek için Yandex tüm gerekli adımları izler. Ancak unutulmamalıdır ki; Yandex, reklam yayınlayan olarak duruma sadece mevcut yasalar çerçevesinde müdahale edebilir.

Direct reklamını şikayet etme

Reklamımı bulamıyorum

Direct gösterimlerinde reklamınızı bulamıyorsanız veya reklamınız yanlış gösteriliyorsa lütfen Gösterimlerle ilgili sorunlar bölümüne geçin.

Web sitemin içeriği kopyalandı

Yandex, üçüncü şahıslara ait olan sitelerin içeriğini değiştirme, ekleme yapma veya silme yetkisine sahip değildir. Kopyalanmış içeriği bulduğunuz sitenin sahibine bu konu ile ilgili doğrudan başvurmalısınız.

Reklamı yapılan kuruluşun faaliyetlerinin yasalara aykırı olduğunu düşünüyorum

Her türlü suç ve yasa ihlallerinin araştırılması, soruşturma açılması veya üçüncü kişilerin bu yasa ihlalleri veya suçlar için suçlu bulunması Yandex'in yetkileri dışındadır. Bu tür durumların araştırılması için polise ve adli makamlara başvurmanızı öneririz.

Direct'te aynı kuruluş adına farklı reklamlar gösteriliyor

Direct gösteriminde benzer (kopya) web sitelerin bulunduğunu saptadığınızda lütfen durumu özel bir form aracılığıyla bize bildiriniz.

Reklamın içeriği Yandex Reklam Kuralları'na aykırı

Direct'teki bir reklamın Yandex Reklam Kuralları'na aykırı olduğunu düşünüyorsanız lütfen aşağıdaki iletişim formunun aracılığıyla durumu bize bildirmenizi rica ederiz.

"Reklam başlığındaki bağlantı" alanını mutlaka doldurun. Reklam materyallerini bulabilmemiz ve yeniden kontrol edebilmemiz için bu bilgiler çok önemlidir.

Kısıtlama. Başlık bağlantısı yanlış olan reklam talepleri işleme alınmaz. Bağlantıyı kopyalamak için farenin sağ tuşuyla reklam başlığının üzerine tıklayıp "Bağlantıyı kopyala" ifadesini seçin.
Formu doldurun
Makaleyi değerlendirin
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!