Haftalık bütçe

“Haftalık bütçe” stratejisi: Reklam kampanyasının masraflarını belirli bütçe tutarı çerçevesinde en uygun şekilde dağıtmayı sağlayan strateji. Haftalık bütçe tutarını belirten reklam veren, maksimum tıklama sayısı, maksimum dönüşüm oranı veya maksimum uygulama kurulum sayısı olmak üzere aradığı haftalık sonuçları da belirtir.

Teklifler strateji tarafından en iyi sonuca ulaşmasını sağlayacak şekilde otomatik olarak seçilir. Kullanılan teklifler her 15 dakikada bir Yandex.Direct arayüzüne yüklenir. Strateji teklifleri, bu değişikliklerin arayüzde yansıtıldığından daha sık değiştirebilir. Bir hafta geçtiğinde, hesapta bakiye olduğu sürece strateji, belirtilen koşullarda çalışmaya devam eder.

“Haftalık bütçe: en yüksek tıklama” seçeneği, öncelikli hedefleri mümkün olunca çok sayıda ilgili ziyaretçileri siteye çekmek olan reklam verenler için uygundur.

Sistem, reklam verenin belirtilen bütçe çerçevesinde mümkün olunca çok siteye geçiş elde etmesi için harcama yapar. Yüksek CTR'a sahip anahtar sözcük gruplarına sistem tarafından daha büyük trafik hacmi sağlanır; düşük tıklanabilirlik tahminine sahip sözcük grupları için teklifler düşer.

Strateji ayarları
Haftalık bütçe

Haftalık bütçenin minimum tutarı 17 TL'dir.

Gerçek harcama belirtilen bütçeden birkaç yüzde farklı olabilir. Stratejiler arasında geçişler, bütçe değişiklikleri, kampanyanın durdurulması, zaman hedeflemenin ve kampanyanın başlangıç tarihinin değişmesi netliği etkileyebilir.

Bütçe dağılımı, zaman hedefleme ayarlarına bağlıdır. Örneğin, reklam gösterimlerini haftada 2 gün ile sınırladıysanız, sadece 2 güne bütçe dağılımı yapılır.

Bütçe harcanamıyorsa arayüzde ilgili uyarı göreceksiniz ve e-posta yoluyla bildirim alacaksınız. Genellikle bu seçilen anahtar sözcük gruplarının düşük tıklanabilirliğine, yetersiz bütçeye veya düşük en yüksek teklifinin olduğuna işaret eder.

En yüksek tıklama fiyatı

Gerektiğinde en yüksek tıklama fiyatını sınırlayabilirsiniz. Maksimum tıklama fiyatı belirtilmediyse varsayılan olarak haftalık bütçenin %10'unu aşmaz.

Maksimum tıklama fiyatını sınırlamanız önerilmez. Harcamaları kendiniz kontrol etmek istiyorsanız haftalık bütçe belirlemenizi öneririz.