Direct
Bilgi
Bize ulaşın

Manuel yönetim

Manuel teklif yönetimi sayesinde tüm göstergeleri kontrol edebilirsiniz ve anahtar sözcük gruplarının reklam kampanyasında etkili olup olmadıklarına kendiniz karar verip teklifleri belirleyebilirsiniz.

Manuel teklif yönetimi ne şekilde çalışır

Strateji parametrelerinde çalışma ayarları, kampanya sayfasında ise anahtar sözcük gruplarına göre teklifler belirlenir. Belirlenen kısıtlamalar ve diğer reklamverenler ile rekabete göre her sözcük grubu için mümkün olan maksimum gösterim sayısını elde etmiş olursunuz. Açık arttırmanın Direct'te nasıl çalıştığı hakkında ayrıntılı bilgi

Teklif yönetimi nasıl ayarlanır

Genel öneriler

Teklifinizin reklam pozisyonuna etkisi olacağını unutulmamalıdır. Hiçbir strateji teklif düşükse reklamın belirli bir pozisyonda gösterimini garanti etmez.

Teklifleri belirlerken Direct arayüzündeki tahmini baz alabilirsiniz. Bunu yaparken diğer reklamverenler kendi kampanya ayarlarını (teklifleri sık sık arttırarak ve düşürerek, gösterimlerin zaman ve bölge ayarlarını yeniden düzenleyerek) sürekli değiştirdikleri için Direct'teki rekabet ortamının da devamlı değiştiğini unutmayın. Bu nedenle manuel yönettiğiniz reklam kampanyanızın maksimum etkililiğini sağlamak istiyorsanız tüm ilgili istatistikleri çok sıkı takip ederek tüm gelişmeleri hızlıca yanıtlamanız gerekir.

Günlük bütçe

Minimum günlük bütçe miktarı 17 TL'dir. Bütçe ile birlikte istediğiniz reklam gösterim modunu (standart veya dağıtık) belirleyebilirsiniz. Bütçenin miktarı günde en fazla 3 kere değiştirilebilir.

Aramada gösterim pozisyonu

Arama sonuçlarında gösterilirken reklamlarınız varsayılan olarak mümkün olan en iyi pozisyonu almaya çalışır. Yandex arama sonuçlarında istediğiniz bloğu strateji ayarlarında seçebilirsiniz ve reklamlarınızın anahtar sözcük gruplarına ve arama sorgularına göre mümkün olan minimum pozisyonunda yayınlamak istediğinizi belirleyebilirsiniz. Minimum pozisyonunda yayınlanması gereken birkaç reklam aynı blokta olursa strateji gösterim sıralamasını garanti etmez.

Reklamın sadece yeterli teklifiniz varsa seçilen pozisyonda gösterildiğini unutmayın. Teklif düşükse reklamlar mümkün olan en yüksek pozisyonu almaya çalışır.

Ağlardaki gösterimler için teklifler

Tüm alanlarda gösterimleri seçtiyseniz varsayılan olarak sadece aramadaki gösterimler için teklifleri belirleyebilirsiniz; ağlardaki gösterimleri için teklifler ağlardaki ayarlara göre hesaplanır. Ağlar için manuel olarak teklifleri belirlemek için strateji ayarlarında dağıtık teklif yönetimini etkinleştirin.

Kullandığınız stratejiyi istediğiniz anda kampanya parametrelerinde değiştirebilirsiniz. Manuelden otomatik stratejiye geçiş yaptıysanız ve ardından tekrar manuel stratejiye döndüyseniz belirttiğiniz teklifler kaydedilir.

manuel stratejiler
Makaleyi değerlendirin
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!