Manuel teklif yönetimi

Manuel teklif yönetimi sayesinde gösterim koşullarının reklam kampanyasında etkili olup olmadığına karar verip teklifleri belirleyebilirsiniz.

Strateji parametrelerinde çalışma ayarları, kampanya sayfasında ise reklam gösterim koşullarına göre teklifler belirlenir.

“Ağlarda optimizasyona sahip manuel teklif yönetimi” stratejisinde varsayılan olarak sadece aramada gösterimler için teklifler belirtirsiniz; ağlarda gösterimler için ise teklifler ağlardaki ayarlara göre hesaplanır. Bununla birlikte ağlardaki teklif, düşük dönüşüm olasılığına sahip tıklamalar için otomatik olarak düşebilir veya yüksek dönüşüm olasılığına sahip tıklamalar için yükselebilir.

Ağlarda teklifleri manuel ayarlamak için strateji ayarlarında bağımsız teklif yönetimini etkinleştirin.

Strateji ayarları

Ortalama günlük bütçe

Haftalık ortalama kampanya için günlük harcama.

Ortalama günlük bütçe = Kampanya için haftalık harcama tutarı / 7

Minimum ortalama günlük bütçe miktarı 17 TL'dir.

Bütçe, tüm güne veya zaman hedefleme ayarlarında belirtilen süreye yayılır. Belirtilen bütçe gün boyunca gösterim için yeterli değilse reklamlar açık artırmada daha az yer alacaktır. Belirtilen bütçe gün içerisinde gösterimler için yeterliyse mevcut trafiğin tamamını elde etmiş olursunuz.

Bir hafta içinde bütçe yeniden dağıtılır; çok aktif olmayan günlerde kalan bütçe daha aktif günlere harcanır. Böylece günlük harcama, belirtilen değerin altında veya üstünde olabilir. Ek olarak, ortalama günlük bütçede belirtilen rakamın %30'unu geçmeyecek kadar harcama yapılabilir. Bununla birlikte haftada ortalama olarak günlük harcama belirtilen sınırlama dahilinde kalır.

Kısıtlı günlük bütçede sıklığı yüksek olan sözcük grupları kullanıyorsanız veya sözcük gruplarına göre yüksek teklifler belirttiyseniz, Yandex.Direct gösterimin gün içinde düzenli dağıtılmasını garanti etmez. Mevcut bütçe zaman aralığının başında harcanabilir ve günün kalan kısmı için bakiye kalmaz.

Bütçe günde en fazla 3 kere değiştirilebilir.

Kampanyanın kullandığı saat dilimi ne olursa olsun, günlük bütçe Moskova saatine göre çalışır.

Kullandığınız stratejiyi istediğiniz zaman kampanya parametrelerinde değiştirebilirsiniz. Manuelden otomatik stratejiye geçiş yaptıysanız ve ardından tekrar manuel stratejiye döndüyseniz belirttiğiniz teklifler kaydedilir.