Uygulama kurulumunun ortalama ücreti

Uygulama kurulumunun haftalık ortalama ücreti, haftalık bütçe harcamasının mobil uygulamanın haftalık kurulum sayısına oranıdır. Strateji sayesinde maksimum kurulum sayısını elde edebilir ve bir kurulumun haftalık ortalama fiyatını belirttiğiniz değere yaklaştırabilirsiniz.

“Uygulama kurulumunun ortalama ücreti” stratejisi, uygulamasının kurulum sayısını yükseltmek isteyen ve her bir yeni kullanıcı için ne kadar ödeme yapmak istediğini bilen reklam verenler için uygundur.

Çalışma esasları

Reklamlara ve anahtar sözcük gruplarına tıklandığında uygulama kurulumuyla biten geçişler için sistem tıklama oranını yükseltmeye çalışır. Teklifler, ortalama kurulum fiyatını belirttiğiniz değere yaklaştırmak için otomatik olarak seçilir. Bir hafta içinde ortalama kurulum fiyatının her iki yönde dalgalanması mümkündür.

Uygulamanın cep telefonunda veya tabletinde kurulu olduğu belirlenen kullanıcılara reklam gösterilmez.

Not. İlk hafta bağlandıktan sonra strateji eğitilir ve ortalama kurulum fiyatı belirtilen fiyattan farklı olabilir.

Stratejilerin çalışması hakkında ayrıntılı bilgi

Bağlantı koşulu

Uygulama, izleme sistemine bağlı olmalı ve yeni kurulum verileri Yandex.Direct'e iletilmelidir. Yeni kurulumları takip etmek için Yandex.Direct'in desteklediği izleme sistemlerinden birini kullanın:

Strateji ayarları

Not. Zorunlu olmayan sınırlama sayısı ne kadar az olursa strateji o kadar etkili çalışır.
Ortalama kurulum ücreti

Kampanyanın çalışmasını analiz edip uygun ücret değerini belirleyin. Strateji, fiyat düşükse etkili anahtar sözcüklere göre teklifleri yükseltemez ve tıklama sayısı düşebilir.

Ortalama kurulum fiyatının en düşük değeri, 0.03 TL'dır.

Haftalık bütçe

Gerektiğinde haftalık bütçeyi sınırlayabilirsiniz. Haftalık bütçenin minimum tutarı 17 TL'dir.

En yüksek tıklama fiyatı

Gerektiğinde en yüksek tıklama fiyatını sınırlayabilirsiniz. Maksimum tıklama fiyatı belirtilmediyse varsayılan olarak haftalık bütçenin %10'unu aşmaz.

En yüksek tıklama fiyatını düşürmeyi önermiyoruz. Harcamanızı kontrol etmek istiyorsanız haftalık bütçe belirtin.