Direct
Bilgi
Sorun giderme

Rapor sihirbazı

Rapor sihirbazı, istatistiği görüntülemek için kullanışlı bir araçtır. Bu sihirbaz sayesinde tüm kampanyalara göre ayrıntılı istatistiği toplayabilir ve belirli anahtar sözcük gruplarının veya reklamların etkililiğini değerlendirebilirsiniz.

Nasıl rapor oluşturulur

Bunun için kampanya sayfasında İstatistiği göster bağlantısına gidin. Tüm kampanyalara göre istatistiği görebilmek için “Kampanyalarım” sayfasında Tüm kampanyalara göre istatistik bağlantısına gidin.

Not. 

Rapor için görüntüleme istatistiği biriktirilmelidir. Bu nedenle gösterimi yapılmayan reklamlar için rapor oluşturulamaz.

Zaman aralığını girin

Zaman aralığını manuel olarak belirleyebilirsiniz ya da önerilen bir zaman aralığını seçebilirsiniz.

Bunun yanı sıra iki döneme ait verileri aynı anda görüntüleyebilirsiniz. Bunun için butonuna tıklayıp А ve В zaman aralıklarını belirtin. В zaman aralığının bitiş tarihi A zaman aralığının başlangıç tarihinden önce olmalıdır. Dönemler kesişmemelidir.

Dikkat: mevcut aydan itibaren son 3 yıla ait istatistik verilere erişilebilir.

Satır ve sütunları seçin

Satırlar bloğunda hangi veriler için raporun oluşturulmasını istediğinizi seçin. Sütunlar bloğunda ilgilendiğiniz istatiksel göstergeleri seçin.

Örneğin farklı cinsiyet ve yaş grubunda olan kullanıcılar arasında kampanyalarınıza yapılan tıklamaların ve gösterimlerin nasıl dağıldığını öğrenmek istiyorsunuz. Satırlar bloğunda Kampanyalar, Cinsiyet, Yaş seçin. Sütunlar bloğunda Gösterimler, Tıklamalar, CTR seçin.

Satır ve sütunların yerini değiştirmek için onları taşıyın.

Filtreleri ekleyin

Raporda gösterilecek verileri seçebilirsiniz, bunun için filtreleme koşulu ekleyin.

Örneğin 45 yaş üstü erkeklerden hangi kampanyalara daha çok tıklamala geldiğini öğrenmek istiyorsunuz. Öncelikle Satırlar bloğunda Kampanyalar seçip Sütunlar bloğunda Gösterimler, Tıklamalar seçin. Ardından Yaş ve Cinsiyet filtreleme koşullarını ekleyin:

Daha sonra kullanmak üzere filtreyi kaydedebilirsiniz.

Raporların kaydedilmesi

Daha sonra kullanmak üzere raporu kaydedin. Kaydedilmiş rapor açılan listede yer alacaktır:

Ayrıca XLS, XLSX veya CSV formatında rapor yüklenebilir. Bunun için Dışarı aktar butonuna tıklayın.

Dikkat! 

Raporun sadece ilk 75.000 satırı yüklenir.

Makaleyi değerlendirin
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!