4. Adım: Daha fazla reklam ekleyin ve bunları kontrole gönderin

Reklam grubu oluşturma işlemi tamamlandı. Şimdi ise bir grup daha oluşturabilir veya tüm reklamları kontrole gönderebilirsiniz. Reklamların reklam materyaller için gerekli koşullara uygun olmaları açısından moderasyon işlemi önemlidir.

Reklamları moderasyona göndermek için Moderasyona gönder butonuna tıklayın ve reklamlarınızı yayınlamak için baz aldığımız sözleşmenin koşullarını kabul ettiğinizi onaylayın. Bu işlemden sonra kampanyanız moderasyona gitmiş olur.

Bir moderasyon talebi genellikle rezervasyonu yapıldıktan birkaç saat sonra yanıtlanır. Gece saatlerinde moderasyon yapılmamaktadır. Hafta sonu ve resmi tatillerde moderatör günde iki defa sipariş listesini kontrol etmektedir.

Bazı durumlarda, reklamın otomatik olarak gösterilmesine izin verilebilir. Bu da, oluşturulduktan veya değiştirildikten hemen sonra reklam gösterilmeye başlayacağı anlamına gelir fakat ek olarak reklam materyalleri için gerekli koşullara göre moderatör tarafından kontrol edilir ve bu denetimin sonucuna göre reddedilebilir. Otomatik olarak kabul edilen reklamların kontrolü üç gün içinde yapılır.

Zaten yayında olan reklamlar moderasyona gönderildiyse moderatör değişen reklamı onaylayana kadar eski versyonu yayınlanmaya devam eder, bununla birlikte “moderasyon sonucunu bekliyor” durumunun yanında simgesi gösterilir.

Uyarı. Anahtar sözcük gruplarının sadece bir kısmı reklamda reddedilebilir. Bununla birlikte reklam metni onaydan geçtiyse reklam, kabul edilen sözcük gruplarına göre gösterilmeye başlayacak demektir. Bu durumda moderasyondan sonra reklamın durumu “Sözcük gruplarının bir kısmı reddedildi” olacaktır.

Reklam kontrol edildikten sonra reklam kampanyanızı oluştururken belirttiğiniz e-posta adresine bildirim gönderilecektir, kampanya listesindeki reklamın durumu ise “moderatör tarafından onaylandı” olarak değişecektir.