2. Adım: Reklam ekleyin

Kampanya oluşturulurken tek reklam içeren bir reklam grubu otomatik olarak oluşturulur. İstediğiniz zaman yeni reklamlar veya reklam grupları ekleyebilirsiniz.

Reklam başlığı ve metin ekleyin. Reklamınızı anlatın, avantajlarını ve özelliklerini açıklayın. Reklam oluşturma önerilerimizi inceleyin.

Site bağlantısı alanında reklamınızın başlığındaki yönlendirmenin hedef sayfasının adresini yazınız. Henüz kendinize ait bir internet siteniz yoksa, Site bağlantısı alanını boş bırakın. İletişim bilgilerinizi Adres ve telefon alanına girin. Telefon, çalışma saatleri ve ulaşım gibi bilgileri içeren reklamlar kullanıcıların daha çok dikkatini çeker (sanal kartvizit hakkında daha fazla bilgi).

Doldurulması zorunlu olmayan diğer alanlardan ne kadar çoğunu doldurursanız reklam gösterimleriniz o kadar verimli olur.

Direct aracılığıyla yayınlanan reklamlar, reklam verenler tarafından belirlenen anahtar sözcük gruplarını tam olarak içeren tüm sorgularda gösterilir. Potansiyel müşterilerinizin hangi sorgulara göre sizi arayabileceklerini düşünün ve bu sorguları ekleyin.

Reklamınızın nasıl görüneceğini değerlendirin:

Bunun için Kaydet butonuna tıklayın.

Moderasyon

Reklamınız oluşturulduktan sonra kurallara uygunluk açısından kontrol edilir. Moderasyona gönder butonuna tıklayın ve sözleşme kurallarını kabul ettiğinizi beyan edin. Yandex, bu sözleşme kapsamında reklamlarınızı yayınlar.

Moderasyon süreci genellikle birkaç saat sürer. Gece saatlerinde moderasyon yapılmaz. Hafta sonu ve tatil günlerinde moderasyon süresi hafta içine göre daha uzun olabilir.

Aldığınız moderasyon sonuçları arayüzde görülür, ayrıca reklam kampanyanızı oluşturduğunuzda belirttiğiniz e-posta adresine de ileti gönderilir.