1. Adım: Bir hesap ve reklam kampanyası oluşturun

Kullanıcı adı oluşturun

Direct'te çalışmak için ayrı bir kullanıcı adı oluşturmanızı öneririz. Kişisel kullanıcı adlarınızı (örneğin, Yandex.Mail veya Yandex.Disk için kullandığınız kullanıcı adlarını) kullanmayın; ileride reklamları kendi kullanıcı adınızdan diğerine aktarmak mümkün olmayacaktır.

Kullanıcı adı oluştur

Direct'te hesap oluşturun

Reklamı başlat bağlantısına tıklayın.

E-posta
Geçerli bir e-posta adresi belirtin; reklam ayarlarıyla ilgili önerilerimizi bu adrese göndereceğiz.
Ülke ve para birimi

Ülkenizi seçin. Bazı ülkeler için Direct ödemelerini yapabileceğiniz para birimini seçmelisiniz. Tüm hesaplamalar sadece seçilen para biriminden yapılır.

Çeşitli ülkeler ve para birimleri için çeşitli ödeme yöntemleri mevcuttur.

Servisi kullanmaya başla butonuna tıklayın.

Reklamı başlat

Bir reklam kampanyası oluşturun

İlk kampanya ayarları sayfasında en popüler olan “Metin-grafik reklamlar” türünü seçmenizi öneririz. Bu tür reklamlar, yalnızca ürün ve hizmetlerinizle ilgilenen kullanıcılara gösterilir. Yalnızca sitenize veya sanal kartvizitinize yapılan geçişler için ödeme yaparsınız. Metin-grafik reklamlar bloğunda Kampanya oluştur butonuna tıklayın.

İpucu. Direct'teki kampanyanızı ayarlayalım bloğuna erişiminiz varsa bunu kullanarak yardım için uzmanlara başvurabilirsiniz.

Direct'te çok geniş kapsamlı reklam ayarları yapılabilir. Öncelikle reklamların gösterileceği bölgeyi ve reklam gösterim stratejisini seçin. Varsayılan değerler, yeni başlayan reklam verenler için en ideal olduğundan, diğer ayarlar için onları değiştirmemenizi öneririz.

Gösterim bölgesi
Hizmet verdiğiniz bölgede yaşayanlar için sizinle çalışmak kolay olacaktır. Coğrafya bloğunda bu bölgeleri seçmenizi tavsiye ederiz. Bir şehir veya bölge ile başlayıp daha sonra yenilerini ekleyebilirsiniz.
Strateji

Gösterim yönetimi bloğunda Değiştir butonuna tıklayın.

İlk reklam kampanyanız için Haftalık bütçe stratejisini seçmenizi öneririz. Harcama alanında haftalık bütçenizi yazın: Harcamalar belirttiğiniz miktarı geçmez. Direct, sizin belirtilen bütçe çerçevesinde mümkün olduğunca çok siteye geçiş elde etmeniz için harcama yapar.

Haftalık en düşük bütçe 17 TL'dir; haftalık en uygun bütçe ise minimum 50 TL'dir.

Devam butonuna tıklayın.

Bir sonraki adıma geç