Kampanyalar arası bakiye aktarımı

Ortak hesap bağlı değilse bakiyenin bir kısmını bir kampanyadan diğerine aktarabilirsiniz. Bunun için Kampanyalarım bölümünde Bir kampanyadan diğerine para aktarımı bağlantısına tıklayın (bu bağlantı reklam kampanyaların listesinin altında).

Buna benzer olarak bakiye bir veya birkaç kampanyadan başka birine aktarılabilir.

Kampanyalar arasında otomatik bakiye dağılımı

Eşit dağıt özelliğinin sayesinde aynı miktarları bir kampanyadan diğerlerine aktarabilirsiniz. Bunun için herhangi bir kampanyanın sağındaki penceresine gerekli miktarı girin, karşısına ve birkaç diğer kampanyaya eşit dağıt işaretini ekleyin; miktar tüm pencerelere kopyalanır. Daha sonra herhangi pencerede miktarı değiştirirseniz bu miktar diğer pencerelere de uygulanır. Bu özelliğin sayesinde aynı miktarları çok sayıda kampanyaya hızlıca dağıtabilirsiniz.

Hepsini dağıt özelliği sayesinde bir kampanyanın tüm bakiyesi diğer kampanyalara eşit olarak dağıtılabilir. Bunun için bakiyenin dağıtılması gerektiği kampanyaları eşit dağıt ile işaretleyin ve Dağıt butonuna tıklayın. Toplam tutar seçilen tüm kampanyaların arasında eşit miktarda dağıtılır (kuruşlara kadar yuvarlanarak). Örneğin 1.000 TL, 3 kampanya için şu şekilde bölünür: 333,34 TL, 333,33 TL ve 333,33 TL.

Uyarı.
  • Çalışıyor veya “etkinleştiriliyor” durumundaki kampanyadan yalnızca transfer için kullanılabilir para tutarı aktarılabilir. Aktarılabilir miktar, kalan miktar ile tamamıyla durdurulana kadar reklam kampanyasının çalışması için ayrılan miktarın farkına eşittir (bu işlemin ortalama uygulama süresi 30 dakikadır). Her kampanya için kalan ve aktarılabilir miktar minimum 50 TL'dir.

  • Durdurulmuş bir kampanyadan, hesaptaki tüm para tutarını veya paranın bir kısmını aktarabilirsiniz fakat ikinci durumda kalan ve aktarılacak tutar minimum 50 TL olmalıdır.

  • Aktarım tutarı, aktarım işleminin gerçekleştirildiği kampanya için belirtilmiş tıklama başına maksimum fiyattan az olamaz.

  • Paranın aktarılacağı kampanyanın ya moderasyon işlemi başarıyla tamamlanmış bir kampanya olması, ya bir acentelik kampanyası olması ya da Yandex Satış Departmanı'nın kişisel yöneticisi tarafından yönetilir olması gerekir.

  • Yandex'in özel yöneticisi tarafından yönetilen kampanyalardan standart kampanyalara bakiye aktarımı yapılamaz.