Mobil cihazlarda reklam

Direct reklamları masaüstü (masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda), tabletlerde ve telefonlarda (cep telefonlarında ve akıllı telefonlarda) gösterilmektedir. Kampanyalarınıza ayrı reklam metinlerine ve açılış sayfalarına sahip mobil reklamları ekleyin.

Kampanyada hem mobil hem standart reklam varsa sistem cep telefonu gösterimlerinde mobil reklamlara, masaüstü veya tabletlerde ise standart reklamlara öncelik verir. Kullanıcı telefondan Yandex'in masaüstü arayüzüne girse bile gösterimlerde mobil reklamlar uygulanır.

Masaüstü ve tablet bilgisayarlarda reklam için ortak ayarlar ve fiyatlar uygulanır, mobil reklamlar (cep telefonları için) ise teklifler ayrı bir şekilde düzenlenebilir.

Reklamlar nasıl görünür

Reklamlar arama sonuçlarında gösterilir fakat bunların Yandex'in mobil sürümündeki sayısı, süper pozisyon bloğunda iki adedi ve garantili gösterim bloğunda bir adedi olmak üzere daha az olur.

Yandex'in mobil aramasında reklamlar şu şekilde görünür:

Ağlarda reklam gösterilirken reklamın yayınlandığı sitenin ayarlarına göre görseller eklenebilir.

Etkili mobil reklam cep telefonun ekranında kolay okunabilen kısa ve öz bir metin içerir. Reklamı yapılan siteye yönlendiren en fazla dört hızlı bağlantı ekleyebilirsiniz. Dikkat: mobil sitelerde sadece tek satıra sığabilecek kadar hızlı bağlantı gösterilir.

Reklamlarınıza sanal kartvizit eklerseniz kullanıcılar sizinle irtibata daha kolay geçebilir. Arama yapmak için telefon simgesine tıklamak yeterlidir .

Mobil cihazlar için reklamların oluşturulması

Yeni reklam oluştururken Mobil reklam alanını işaretleyin, böylece telefonlardaki gösterimlerde sistem bu reklama öncelik verir.

Reklam grubunda sadece mobil değil “standart” reklamların bulunması önemlidir. Böylece sistem trafiği aralarında eşit paylaştırır; mobil reklamları cep telefonlarında, standart reklamları da diğer cihazlarda gösterir.

Grupta sadece mobil reklamları oluşturursanız bunlardan biri masaüstünde gösterilir ve pozisyon fiyatı masaüstü bilgisayarlardan yapılmış geçişlere göre belirlenir. Grupta hiç özel mobil reklam yoksa mobil cihazlarda “standart” reklamlardan bir tanesi gösterilir.

Cep telefonlarından hedeflenen geçiş sayısını elde etmek için teklif karşılaştırılma ile denemeler yapabilirsiniz. Herhangi bir cihaz türünde reklam gösterimleri tamamıyla kapatılamaz.

Not.

Sadece yeni reklamlar mobil olarak düzenlenebilir. Daha sonra reklam türü değiştirilemez.

Mobil reklam gösterimlerinin istatistik raporlarına Kampanyalarım sayfasının alt kısmındaki Rapor siparişi bağlantısına tıklayarak erişebilirsiniz.