Video eklentileri

Video eklentileri, metin-grafik reklamlarınızı kısa (10-15 saniyelik) videolara dönüştürür. Videoyu kendiniz çekip veya çevrimiçi video arşivinden satın alıp Sihirbaz'a yükleyin. Buna reklamınızın başlığını, metnini ve bağlantısını biz ekleyelim; böylece, video ağında gösterebileceğiniz benzersiz bir kreatife sahip olun. Diğer tüm Yandex.Direct reklamlarında olduğu gibi tıklama başına ödeme yapılmaktadır.

Video eklentilerine sahip olan reklamlar ağlarda gösterilir (InPage ve InStream bloklarında). InStream bloğunda video eklentisi 3. saniyeden sonra atlanabilir. InPage bloğunda ses, imlecin videoya getirilmesiyle açılır.

Video eklentisi türleri

Kendi çektiğiniz videoyu Kreatif Sihirbazı'na yükleyin ve az altyazılı bir şablon kullanın. Kendi videolarınızın gösterim sıklığı sınırlı değildir ve bu, hedef kitle kapsamını artırır. Elimizdeki verilere göre benzersiz videoların kullanılması video eklentisinin dönüşüm oranını %38 artırmaktadır.

Video eklentileri ile çalışma

Video eklentileri “metin-grafik reklam” ve “mobil uygulama reklamları” türündeki kampanyalarda kullanılabilir.

Kreatif Sihirbazı’nda video eklentisi oluşturmak için reklam düzenleme sayfasından Görseller ve videolar bloğuna gidip + tuşuna tıklayın.

Çoklu düzenlemede toplu işlemler özelliği yardımıyla video eklentisi oluşturup birden fazla reklama ekleyebilirsiniz.

Oluşturulan video eklentisini silerseniz veya video eklentisi moderasyondan geçemezse onun yerine varsayılan video eklentisi gösterilir.

Video eklentilerini içeren reklam kampanyasının strateji ayarlarında, ağlarda gösterimler etkinleştirilmelidir. Anahtar sözcük gruplarına ve hedef kitle seçim koşullarına göre gösterim yapılabilir. Arka plan videosunun konusu dikkate alınmaz. Reklama tıklama fiyat teklifi minimum değerin altında olmamalıdır.

Reklam, video eklentisiyle gösterilebildiği gibi video eklentisi olmadan da gösterilebilir.

Toplu yönetim

Oluşturulan her video eklentisine, Kreatif Sihirbazı'nda belirtilen özel bir kimlik verilir.

Video eklentileri ID ile toplu olarak eklenebilir, düzenlenebilir veya silinebilir:

Gösterim istatistikleri

İstatistikleri analiz ederek video eklentilerini içeren reklamların etkililiğini değerlendirebilirsiniz. Video eklentilerinin dönüşüme nasıl etki ettiğini, hedef maliyetinin ve yeni kreatif eklentili CPC'nin nasıl değiştiğini anlamak için kampanyalarla ilgili verileri kıyaslayın. Rapor Sihirbazı'ndaki Siteler kesiti yardımıyla farklı sitelerdeki video eklentilerinin işlevselliğini kıyaslayın.

Aynı reklam, ağlardaki farklı sitelerde video eklentisi veya görsel kullanılarak farklı formatlar halinde gösterilebilir. Rapor Sihirbazı'ndaki Formatlar kesiti yardımıyla CTR'ı, dönüşüm fiyatını, Hedefe yönelik oturum fiyatını ve reklamın farklı formatlardaki diğer göstergelerini kıyaslayın.

Video eklentisi bulunan reklamın gösterimi videonun ilk karesi gösterildiğinde, tıklama ise başlığa veya butona tıklandığında sayılır. Kullanıcıların video eklentilerine göre tıkladıkları reklamları incelemek için Kesitler bölümünde Reklam numarasını ve Tıklama yerini seçin. Sütunlar bloğunda Tıklamalar öğesini seçin. Ardından Formatlar → videolu ve Tıklama yeri → başlık, buton filtrelerini ekleyin.

Kampanyanın sonucunu değerlendirme hakkında ayrıntılı bilgi

Teklif düzenlemeleri

Video eklentisi gösterirken teklifi artırmak veya azaltmak için teklif düzenlemelerini belirleyin. Katsayısına göre minimum teklif tutarı, belirtilen teklif tutarı eksi %50 iken maksimum teklif tutarı belirtilen teklif tutarı artı %1200'dür.

Düzenlemeler, kampanya parametrelerinde veya reklam grubu düzenleme sayfasında belirlenebilir. Teklif düzenleme hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.