Ortak hesap

Ortak hesap, tek kullanıcı adı altında yönetilen tüm kampanyalar için para sağlayan ortak bir kaynak hesabıdır. Ortak hesap bağlandıktan sonra kampanyalar için ayrı ayrı ödeme yapmanıza gerek kalmaz; ortak hesapta yeterli bakiye olduğu müddetçe reklam gösterimleri devam eder. Ortak hesap Direct'in tüm yeni kullanıcılarına otomatik olarak eklenir.

Ortak hesabı bağlama ve ödeme şekli

Kampanyalarım sayfasında Ortak hesabı bağla bağlantısına gidin. Bağlanmadan önce bakiye transferi için tüm otomatik araçları kapatmanızı öneririz. Ortak hesaba para aktarmak için standart reklam kampanya ile aynı ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz. Ödemeye geçmek için Kampanyalarım sayfasında Öde butonuna tıklayın.

Her kampanyaya ait harcama miktarlarını istatistik raporlarında görebilirsiniz.

Ortak hesap bağlandıktan sonra kampanyalarınız için istatistik düzenleme yapılırsa (geçersiz tıklamalar iptal edilirse) geri alınan para ortak hesaba değil, başından beri yatırılan kampanyalara aktarılır.

Kapatma

Kampanyalarım sayfasında Ortak hesap bağlantısına gidin ve Kapat butonuna tıklayın. Kapatmadan önce kalan bakiyeyi kampanyalar arasında bölüp Aktar ve kapat butonuna tıklayın.

Genel hesabın bağlanması ve iptali günde en fazla bir defa gerçekleştirilebilir.