Direct
Bilgi
Bize ulaşın

Hızlı bağlantılar

Hızlı bağlantılar, sitenizdeki önemli bilgilere giden kısa bir yoldur. Kullanıcıların ilgili sayfaya doğrudan gitmelerini sağlarlar.

Direct'te bir reklama, reklamı yapılan siteye yönlendiren en fazla dört hızlı bağlantı ekleyebilirsiniz.

Hızlı bağlantılar neden faydalıdır

Ek harcama olmadan reklamın tıklanabilirliğini yükseltirler

Verilerimize göre hızlı bağlantılarına sahip reklam daha çok ziyaretçi çekmektedir. Bununla birlikte harcamanızı yükseltmenize gerek kalmaz; hızlı bağlantıyla yapılan geçişler reklama yapılan tıklama gibi ücretlendirilir. Reklamınızı gören bir kullanıcı birden fazla bağlantınızı tıkladığında sadece bir tıklama parasını ödersiniz.

Navigasyonu daha kolay hale getirirler

Hızlı bağlantılar eklendikten sonra kullanıcılarının sitenizin ilgili bölümüne doğrudan gitmelerine yardımcı olan ek öğeler reklamınıza eklenecektir.

Reklam metni için daha fazla alan sağlarlar

Promosyonlarınızdan, uygun teslimat koşullarından veya reklamın ana metnine sığmayan diğer faydalı bilgilerden hızlı bağlantılarda bahsedebilirsiniz.

Hızlı bağlantılar nasıl eklenir veya düzenlenir

Reklam oluştururken veya düzenlenirken hızlı bağlantılar eklenebilir. Bunun için reklam düzenleme sayfasında Ek bloğunda Hızlı bağlantılarEkle seçeneklerini seçin.

Hızlı bağlantılara açıklama eklenebilir. Bunun için göster bağlantısına tıklayın. Açıklamalarda hızlı bağlantının nereye yönlendirdiğini görülebilir. Unutmayın, hızlı bağlantıların açıklamaları masaüstü bilgisayarlarda ve tabletlerdeki gösterimlerde sadece navigasyon sorgusuna göre reklamda gösterilir.

Hızlı bağlantının metni ve açıklaması harflerden, sayılardan ve "!" ve "?" dışındaki işaretlerden oluşmalıdır.

Hızlı bağlantıları aynı anda birkaç reklama eklemek XLS/XLSX-dosyaları aracılığıyla çoklu düzenlemede toplu işlemler veya Yandex.Direct API sayesinde mümkündür.

Hızlı bağlantılar moderasyon kurallarına uygun olmalıdır. Hızlı bağlantılar koşullara uygun değilse reklam, hızlı bağlantılar olmadan gösterilir.

Mobil sitelerde hızlı bağlantıların gösterimi

Hızlı bağlantılar mobil sitelerde de gösterilir. Bununla birlikte tek satıra sığabilecek kadar hızlı bağlantı gösterilir. Hızlı bağlantıların metinleri çok uzunsa oluşturulan tüm bağlantılar sığmayabilir.

Hızlı bağlantıların kullanımı için öneriler

Hızlı bağlantılar öncellikle potansiyel müşterilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şeklinde kullanmanızı öneririz.

Örneğin bağlantılar sunulan ürünle ilgili ek bilgi barındıran sitesinin sayfalarına yönlendirme yapıyor olabilirler:

Bağlantılar reklam koşullarının ayrıntılı açıklamasına yönlendirme yapıyor olabilirler:

Hızlı bağlantıları kullanarak reklamı kategorilere göre sınıflandırabilirsiniz:

Makaleyi değerlendirin
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!