Günlük bütçe

Manuel teklif yönetimine sahip kampanyalar için günlük bütçe kısıtlamasını belirleyebilirsiniz. Kampanyalarım sayfasını açıp istediğiniz kampanyayı seçin ve Bütçe sınırlaması bloğunda butona tıklayın.

Maksimum harcama miktarını belirleyin ve reklam gösterim modunu seçin:

  • Standart (varsayılan olarak etkinleştirilir): Reklam gösterimleri sürekli yapılarak yapılan harcamalar belirttiğiniz sunura ulaşınca gösterimler durdurulur.

  • Dağıtık gösterimler: Tahsis edilen bütçe tüm gün veya zaman hedefleme ayarlarında belirtilen bir süre için eşit eşit dağıtılır.

    Sürekli gösterimler için günlük bütçe yetersizse gösterimler periyodik olarak durdurulur (arayüzde reklamın altında gösterimlerin durdurulduğuna dair uyarı gösterilir).

    Kısıtlı günlük bütçeyle sıkça kullanılan sözcük gruplarını kullanıyorsanız Direct, gösterimlerin gün içinde eşit dağıtılacağını garanti etmez. Mevcut bütçe zaman aralığının başında harcanabilir ve günün kalan kısmı için bakiye kalmaz.

Günlük bütçenin miktarını günde en fazla 3 kere değiştirebilirsiniz. Minimum bütçe miktarı 17 TL'dir.

Günlük bütçeyi ilk etkinleştirdiğiniz veya tutarını azalttığınız bir günde reklam kampanyanızın çok aktif olması belirtilen bütçe sınırının bir ölçüde aşılmasına yol açabilir. Dağıtık gösterim modu seçilmiş olsa da Direct bütçeyi tam gün için dağıtamayabilir. Bir sonraki iş gününden itibaren günlük bütçe kesin olarak uygulanır.