Netleştirmeler

Netleştirmeler, avantajlarınızı veya özelliklerinizi anlatabileceğiniz kısa metinlerdir. Bu metinler reklamın altında ek satırda gösterilir.

Reklamlardaki netleştirmeler sadece Yandex Arama sonuçları sayfasındaki 1. süper pozisyonda ve sadece masaüstü bilgisayarlarda gösterilir.

Netleştirmelerin avantajları

Ek bilgi vermenizi sağlar

Netleştirmelerde ürününüzün veya hizmetinizin özelliklerini, özel promosyonlar hakkında bilgileri ve diğer avantajları anlatabilirsiniz.

Reklamın CTR'ını arttırmanızı sağlar

Araştırmalarımıza göre netleştirmeler reklamların CTR'ını %3 kadar arttırır.

Zor ayarlar gerektirmez

Reklamınız için kısa netleştirme metinlerini oluşturun. Aynı netleştirme birkaç farklı reklam veya kampanya için kullanılabilir.

Netleştirmeler nasıl eklenir

Reklam oluştururken veya düzenlenirken netleştirmeler eklenebilir. Bunun için reklam düzenleme sayfasında Ek bloğunda Netleştirmeler → Ekle öğelerini seçin. Netleştirmeler moderasyon kurallarına uygun olmalıdır. Herhangi bir netleştirme kurallara uygun değilse moderatör tarafından reddedilecektir ve reklamda gösterilmeyecektir.

Kısa netleştirmeler eklemenizi öneririz. Netleştirmenin uzunluğu boşluklar dahil 25 karakteri aşmamalıdır. Bir reklamda bir satıra sığabilecek kadar (66 karakter) netleştirme gösterilir. Netleştirilmeler, reklama eklenme sırasıyla değil, oluşturulma sırasına göre reklamda gösterilir.

Daha önce oluşturulan netleştirme bir veya birkaç kampanyada istediğiniz reklama eklenebilir.

Netleştirmeler düzenlenemez. Netleştirmeyi değiştirmek için silin ve ardından yeni netleştirme oluşturun.

Netleştirmeleri aynı anda birkaç reklam grubuna eklemek XLS/XLSX-dosyaları aracılığıyla çoklu düzenlemede toplu işlemler veya Yandex.Direct API sayesinde mümkündür.