Direct
Bilgi
Bize ulaşın

Sihirbaz

Sihirbaz sayesinde hazır şablonlar bazında çekici grafik reklamları kendiniz oluşturabilirsiniz. Tamamen ücretsiz istediğiniz sayıda görsel oluşturabilirsiniz.

Görselleri oluşturabilmek için herhangi bir özel bilgiye veya deneyime gerek yoktur. Profesyonel tasarımcının yardımına ihtiyaç duymadan sadece birkaç dakika içinde görselleri oluşturabilirsiniz.

Sihirbazda görsel nasıl oluşturulur

Grafik reklam oluştururken veya düzenlerken Görseller bloğunda EkleŞablona göre oluştur öğelerine tıklayın. Sihirbazda açılan pencerede şablonlardan birini seçin. Ardından görsel oluşturma penceresine geçmiş olacaksınız.

Pencerenin sol tarafında istediğiniz görsel boyutlarını seçin. Reklamlarınızın çok sayıda farklı alanda yayınlanabilmeleri için varsayılan olarak tüm seçenekler işaretlidir.

Pencerenin sağ tarafında arkaplan görselini, rengini, çerçevenin rengini seçin ve ana metni ekleyin. Arkaplan görselinin görünen kısımlar her boyut için otomatik olarak ayarlanır. Değiştirmek için Görsel bloğunda Şuna göre kes: butonuna tıklayın. Düzenlediğiniz görselin boyutu butonda yazılı olur. Çerçevenin rengi arkaplan (arkaplan ve yüklenen dosyanın) rengiyle aynı olmamalıdır.

Yaş sınırı, Uyarı ve Hukuki bilgiler bloklarında gerekli bilgileri belirtin. Dikkat: Mevcut yasalara ve Yandex kurallarına göre gerekli olan tüm bilgiler görselde yer almalıdır.

Ayarlarda yapılan tüm değişiklikler önizleme alanında hemen gösterilir. Hukuki bilgilerin nasıl gösterildiğini kontrol etmek için farenin imlecini görselin sol alt köşesindeki simgenin üzerine getirin.

Görsel ile ilgili çalışmanızı tamamladığınızda Oluştur butonuna tıklayın. Görseller kütüphaneye eklenir.

Kütüphanenin penceresinde oluşturulan görselleri seçin ve reklam grubuna ekleyin. Tüm boyutları eklemek istemiyorsanız butonuna tıklayın.

Her görsel için ayrı grafik reklam oluşturulmuş olur. Gruba en fazla 50 reklam eklenebilir. Sınırlamayı aştıysanız arayüzde ilgili uyarıyı görürsünüz ve reklamlar oluşturulmaz.

Kütüphaneden görsellerin eklenmesi

Oluşturulan görselleri farklı gruplarda kullanabilirsiniz. Bunun için Görsel bloğunda EkleEklenen kütüphanesinden seç öğelerine tıklayıp gerekli görselleri seçin.

Sadece belirli boyutta görselleri ekleyebilirsiniz. Bunun için açılan Filtre listesinde gerekli boyutları seçin.

Kısıtlama. 

Reklamda sihirbazda oluşturulan görsel sadece sihirbazda oluşturulan aynı boyutta olan farklı görsel ile değiştirilebilir. Sihirbazda oluşturulan görsel bilgisayardan veya internetten yüklenilen görsel ile değiştirilemez.

Görsellerin dışa aktarılması

Sihirbazda oluşturulan tüm görsellerin bağlantıları XLS formatındaki dosya olarak aktarılabilir. Bunun için Listeyi XLS olarak dışa aktar butonuna tıklayın. XLS/XLSX dosyaları, Direct Commander, çoklu düzenlemede toplu işlemler veya Yandex.Direct API aracılığıyla görseli birkaç reklama birden eklemek için bağlantıları kullanabilirsiniz.

Makaleyi değerlendirin
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!