Direct
Bilgi

Sihirbaz

Sihirbaz sayesinde hazır şablonlar bazında çekici grafik reklamları kendiniz oluşturabilirsiniz. Tamamen ücretsiz istediğiniz sayıda görsel oluşturabilirsiniz.

Görselleri oluşturabilmek için herhangi bir özel bilgiye veya deneyime gerek yoktur. Profesyonel tasarımcının yardımına ihtiyaç duymadan sadece birkaç dakika içinde görselleri oluşturabilirsiniz.

Sihirbazda görsel nasıl oluşturulur

Grafik reklam oluştururken veya düzenlerken Görseller bloğunda EkleŞablona göre oluştur öğelerine tıklayın. Sihirbazda açılan pencerede şablonlardan birini seçin. Ardından görsel oluşturma penceresine geçmiş olacaksınız.

Pencerenin sol tarafında istediğiniz görsel boyutlarını seçin. Reklamların mümkün olduğunca çok alanda gösterilmeleri için tüm seçenekler varsayılan olarak seçili durumundadır.

Pencerenin sağ tarafında arkaplan görselini, rengini ve çerçeveyi seçip ana metin ekleyin. Yeni arkaplan görselini veya daha önce yüklenen görseli kullanabilirsiniz ya da görsel arşivinden hazır görsel seçebilirsiniz. Arkaplan görselinin görünen kısmı her boyuta göre otomatik olarak belirlenir. Değiştirmek için Görsel bloğunda Şuna göre kes: butonuna tıklayın. Düzenlediğiniz arkaplan görselinin boyutu butonda yazılı olur. Çerçevenin rengi arkaplan (arkaplan ve yüklenen dosyanın) rengiyle aynı olmamalıdır.

Yaş sınırı, Uyarı ve Hukuki bilgiler bloklarında gerekli bilgileri belirtin. Dikkat: Mevcut yasalara ve Yandex kurallarına göre gerekli olan tüm bilgiler görselde yer almalıdır.

Ayarlarda yapılan tüm değişiklikler önizleme alanında hemen gösterilir. Yasal bilgilerin gösterilmesini kontrol etmek için imleci görselin sol alt köşesindeki simgenin üzerine getirin.

Görsellerle çalışmanızı bitirdikten sonra Oluştur butonuna tıklayın. Görseller görsel arşivine eklenir.

Kütüphanenin penceresinde oluşturulan görselleri seçin ve reklam grubuna ekleyin. Tüm boyutları eklemek istemiyorsanız butonuna tıklayın.

Her görsel için ayrı grafik reklam oluşturulmuş olur. Gruba maksimum 50 reklam eklenebilir.

Görsel arşivinden görsel ekleme

Oluşturulan görselleri farklı gruplarda kullanabilirsiniz. Bunun için Görsel bloğunda EkleEklenen kütüphanesinden seç öğelerine tıklayıp gerekli görselleri seçin.

Sadece belirli boyutta görselleri ekleyebilirsiniz. Bunun için açılan Filtre listesinde gerekli boyutları seçin.

Kısıtlama. 

Reklamda sihirbazda oluşturulan görsel sadece sihirbazda oluşturulan aynı boyutta olan farklı görsel ile değiştirilebilir. Sihirbazda oluşturulan görsel bilgisayardan veya internetten yüklenilen görsel ile değiştirilemez.

Görsellerin dışa aktarılması

Sihirbazda oluşturulan tüm görsellerin bağlantıları XLS formatındaki dosya olarak aktarılabilir. Bunu yapmak için Listeyi XLS ile dışa aktar butonuna tıklayın. Görselleri birden fazla reklama XLS/XLSX dosyaları aracılığıyla eklemek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz.

Makaleyi değerlendirin
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!