Grafik reklamlar için Kreatif Sihirbazı

Kreatif Sihirbazı sayesinde hazır şablonlar veya site bazında çekici grafik reklamları kendiniz oluşturabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak, istediğiniz sayıda kreatif oluşturabilirsiniz.

Görselleri oluşturmak için herhangi bir özel bilgiye veya deneyime ihtiyacınız yok: Profesyonel tasarımcıya gerek kalmadan, birkaç dakikada hazır grafik reklam elde edebilirsiniz.

Sihirbaz'da kreatif nasıl oluşturulur?

Grafik reklam oluştururken veya düzenlerken Kreatif bloğunda Ekle → Şablona göre yenisini oluştur öğelerine tıklayın. Kreatif Sihirbazı penceresi açılır. Kreatif oluşturmak için:
  • Şablon kullanabilirsiniz. Şablonlar yardımıyla tüm kreatif tasarım parametrelerini kendiniz ayarlayabilirsiniz. Standart şablonlar sekmesinde şablon seçebilirsiniz.
  • Site kullanabilirsiniz. Nereden başlayacağınızı biliyorsanız sihirbaz; metin, görseller ve sitenin renkleri bazında kreatif fikirler oluşturur. Kreatif oluşturmak için yapmanız gereken tek şey fikri düzenlemektir. Sihirbazda Kreatif fikirleri sekmesine giderek sitenizin URL'sini girin.

Şablon veya fikirlerden birini seçin. Ardından, kreatif grubu oluşturma penceresine geçmiş olacaksınız.

Pencerenin sol tarafında istediğiniz kreatif boyutlarını seçin. Geçerli boyutlar: 300×250, 240×400, 240×600, 300×300, 300×500, 300×600, 320×50, 320×480, 336×280, 480×320, 728×90, 1000×120. Reklamların mümkün olduğunca çok alanda gösterilmesi için tüm seçenekler varsayılan olarak seçili durumundadır.

Pencerenin sağ kısmında görseli, arka planı ve çerçeve renklerini seçin veya düzenleyin ve ana metni ekleyin. Kendi görselinizi ekleyebilir, arşivden hazır görsel alabilir veya daha önce yüklediğiniz bir görseli kullanabilirsiniz. Fikir düzenlemesi sırasında siteden yüklenen diğer görseller seçilebilir. Çerçevenin rengi zemin rengi (arka plan rengi ve yüklenen dosyanın rengi) ile aynı olmamalıdır.

Yaş sınırı, Uyarı ve Hukuki bilgiler alanlarında gerekli bilgileri belirtin. Lütfen dikkat! Mevcut yasalara ve Yandex kurallarına göre gerekli olan tüm bilgiler kreatifte yer almalıdır.

Ayarlarda yapılan tüm değişiklikler önizleme alanında hemen gösterilir. Yasal bilgilerin gösterilmesini kontrol etmek için imleci kreatifin sol alt köşesindeki simgenin üzerine getirin.

Kreatiflerle çalışmanızı bitirdikten sonra Oluştur butonuna tıklayın. Böylelikle, kreatifler arşive eklenir.

Arşiv penceresinde oluşturulan kreatif grubunu seçerek reklam grubuna ekleyin. Gruptaki tüm kreatifleri eklemek istemiyorsanız butonuna tıklayın.

Gruptaki her kreatif için ayrı bir grafik reklam oluşturulur. Reklam grubunda en fazla 50 reklam bulunabilir.

Arşivden kreatif ekleme

Oluşturulan kreatifleri diğer reklam gruplarında da kullanabilirsiniz. Bunun için Kreatif bloğunda Ekle → Daha önce oluşturulanlardan seç butonlarına tıklayın ve ilgili kreatif gruplarını seçin.

Gruptan sadece belirli kreatifler eklenebilir. Bunun için açılan Filtre listesinde gerekli boyutları seçin.

Sınırlama.

Sihirbaz, kreatifleri sadece aynı boyutlardaki diğer Sihirbaz kreatifleriyle değiştirilebilir, bilgisayardan veya internetten yüklenen kreatiflerle değiştirilemez.

Kreatiflerin dışa aktarımı

Sihirbaz'da oluşturulan tüm kreatiflere yönlendiren bağlantılar bir XLS dosyasına aktarılabilir. Bunu yapmak için Listeyi XLS ile dışa aktar butonuna tıklayın.

Kreatifleri birden fazla reklama XLS/XLSX dosyaları aracılığıyla eklemek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz.

Sınırlama.

Kreatifler bir hesaptan başka bir hesaba aktarılamaz.