Grafik reklamlar için Kreatif Sihirbazı

Kreatif Sihirbazı sayesinde hazır şablonlar bazında çekici grafik reklamları kendiniz oluşturabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak istediğiniz sayıda kreatif oluşturabilirsiniz.

Görselleri oluşturabilmek için herhangi bir özel bilgiye veya deneyime hiç gerek yok: Profesyonel tasarımcıya gerek kalmadan, birkaç dakikada hazır olarak bir grafik reklam elde edersiniz.

Sihirbaz'da kreatif nasıl oluşturulur?

Grafik reklam oluştururken veya düzenlerken Kreatif bloğunda Ekle → Şablona göre yenisini oluştur öğelerine tıklayın. Kreatif Sihirbazı'nda açılan pencerede şablonlardan birini seçin. Ardından kreatif oluşturma penceresine geçmiş olacaksınız.

Pencerenin sol tarafında istediğiniz kreatif boyutlarını seçin. Geçerli boyutlar: 300×250, 240×400, 240×600, 300×300, 300×500, 300×600, 320×50, 320×480, 336×280, 480×320, 728×90, 1000×120. Reklamların mümkün olduğunca çok alanda gösterilmeleri için tüm seçenekler varsayılan olarak seçili durumundadır.

Pencerenin sağ kısmında görseli ve arkaplan ile pencere renklerini seçip metni ekleyin. Bu amaçla kendi görselinizi ekleyebilirsiniz, görsel arşivinden hazır görsel alabilirsiniz ya da daha önce yüklediğiniz bir görseli kullanabilirsiniz. Çerçevenin rengi zemin rengi (arkaplan rengi ve yüklenen dosyanın rengi) ile aynı olmamalıdır.

Yaş sınırı, Uyarı ve Hukuki bilgiler bloklarında gerekli bilgileri belirtin. Lütfen dikkat! Mevcut yasalara ve Yandex kurallarına göre gerekli olan tüm bilgiler kreatifte yer almalıdır.

Ayarlarda yapılan tüm değişiklikler önizleme alanında hemen gösterilir. Yasal bilgilerin gösterilmesini kontrol etmek için imleci kreatifin sol alt köşesindeki simgenin üzerine getirin.

Kreatiflerle çalışmanızı bitirdikten sonra Oluştur butonuna tıklayın. Böylelikle kreatifler arşive eklenecek.

Arşiv penceresinde oluşturulan kreatif dizisini seçin ve reklam grubuna ekleyin. Tüm boyutları eklemek istemiyorsanız butonuna tıklayın.

Kreatiflerin her biri için ayrı birer grafik reklam oluşturulmuş olur. Gruba maksimum 50 reklam eklenebilir.

Arşivden kreatif ekleme

Oluşturulan kreatifleri diğer gruplarda da kullanabilirsiniz: Kreatif bloğunda Ekle → Daha önce oluşturulanlardan seç butonlarına tıklayın ve ilgili kreatif dizilerini seçin.

Dizilerden sadece belirli boyutta kreatifler ekleyebilirsiniz. Bunun için açılan Filtre listesinde gerekli boyutları seçin.

Sınırlama.

Reklamdaki Sihirbaz kreatifleri sadece aynı boyutlardaki diğer Sihirbaz kreatifleriyle değiştirilebilir, bilgisayardan veya internetten yüklenen kreatiflerle değiştirilemez.

Kreatiflerin dışa aktarımı

Sihirbaz'da oluşturulan tüm kreatiflere yönlendiren bağlantılar XLS formatındaki bir dosyaya aktarılabilir. Bunu yapmak için Listeyi XLS ile dışa aktar butonuna tıklayın.

Kreatifleri birden fazla reklama XLS/XLSX dosyaları aracılığıyla eklemek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz.

Sınırlama.

Kreatifler bir hesaptan başka bir hesaba aktarılamaz.